Copy
Önceki bültenler BURADA
Gelecek programlar bültenin son kısmında! 


HAZİRAN BÜLTENİ

“Dünya üzerinde henüz çirkin, suçlu, negatif, zayıf ve hasta doğmuş hiç kimse yoktur. Bunların hepsi sonradan kazanılmış özelliklerdir.” - Yogi Bhajan

Bu ay ne üzerine çalışabilirim?

Her ay, sizi, bir öğretmen ya da öğrenci olarak, Yogi Bhajan öğretilerinin farklı yönlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Bunun için Yogi Bhajan’ın öğretilerine göre sayıların nitelik ve yönlerini işleyen ve 10 spiritüel bedene bağlayan Kova Çağı Numerolojisini kullanıyoruz. Sayılar bilincimize bakmamız, yaşamımızdaki eş zamanlılığı fark etmemiz için büyüleyici bir pencere açarken, içinde yaşadığımız birbirine bağlantılı gerçekliğe derin bir anlayış getiriyor.

2019

6

Dışarıya adım atmak

İçeriye adım atmak

Vizyon

Mayıs (5) bizlere sönmüş ateşi geride bırakma, ve hayatla onu kontrol etmeden yüzleşebilmek için ayağa kalkma fırsatı sundu . Bize eskiyi bırakabilme ve yeni tercihler yapma şansı verdi.

Peki bu tercihlerimiz hayatımızı kısa süreliğine kolaylaştırmak için yarattığımız bir ilüzyon mu yoksa daha bilge bir şekilde ileriye dönük uzun dönemli planlar mı yaptık? Şimdi görmek istemediklerimizi görmemek adına gözlerimizi kapatma zamanı değil. Bunu yapmak tehlikeli olurdu çünkü kısa bir süre sonra zihin tekrar ilüzyonu devreye sokmak için gelecektir. Bir kez daha kendimiz oluşturduğumuz ve bizleri küçük kılan inşa edilmiş bir ‘gerçeği’ sürdürebilmek için mücadele ediyoruz!

Dünya genelinde küresel ısınma, hava kirliliği, enerji ve çevre güvensizliği, açlık, küresel dengesizlikler, yeni güçlerin yükselişi, sağlık sorunları gibi problemler gün geçtikçe artıyor… Gözlerimizi daha fazla açarak, ben ve dünya gibi iki farklı taraf olmadığını, ayrımın olmadığını anlayabiliriz. Her zaman dış dünyayı (kaosu) yargılamak, her gün kendimize bu düşünceyi besleyerek ihanet ettiğimizi farketmekten daha kolaydır.

İhtiyaçlarımıza ihanet ettiğimiz anda (2), ait olma arzumuza ve derin ayırım hissine de ihanet etmiş oluruz, ki bunlar hem limitli hem de limitsiz olmamız paradoksunun gerçek ifadeleridir. Bu ihanet kendi ruhumuzda olan yerine, başka insanların beklentilerinden kaynaklanan bir kimlik (sosyal maske) yaratır(3). Acının kaynağı olan bu boşluğu kapatabilmek için zeki ve verimli hale gelip, bildiğimizi sanabiliriz! Bu; masumiyet ve neşe kaynağı olan içimizdeki çocuğu reddetmektir.

Bu inkar, sağ ve sol beynimizde dengesizlik yaratarak yay hattımızda blokajlar oluşturur(6). Eğer herkes bunu bir dakikalığına tepki vermeden hissedebilirse, bireysel bilinçaltımız yeni titreşimlerle sarılır, evrensel alanda yankılanır ve öğretilerin bireysel seviyede içselleştirilmesi için kanal açar. Bu boşluğu kabul ederek onu sonsuz bir sevgiyle doldururuz (9).

Özel hayatlarımızdaki doğru değerlendirmeler evrende yankılanarak bize geri gelir. Benim hikayem (3) her zaman evrensel hikayenin bir yansımasıdır(9). İhtiyaçlarımı farkederek, benim için doğru olanı bilebilirim. Parlayabilir ve paylaşabilirim. Sevayı görev olarak değil, bir sevgi ifadesi olarak görebilirim. Potansiyelimizin tohumlarının filizlenebildiği ve ruhun onları sürekli devam eden bir akışta sulandığı bir topluluk.
Haziran (6) bize; benden (3), topluluğa (6) olan bu yeni titreşimleri getiriyor ve (2019=3) yılıyla birleşerek 9 ediyor; bu da topluluk hakkındaki farkındalığımızın tüm insanlığa geçtiğini gösteriyor, bu durum topluluk bilincini bırakmanın da ilk belirtilerini sunuyor.

Benimle başlar ve her şeyle biter.

Bu ay için önerilen Kriya ve Meditasyonlar

1. Kriya “Kolon, omurga ve organlar” – (Aralık 20, 1983) – 40 dakika Özellikle yeşil diyetle ilişkili olarak metabolizmanın ayarlanmasına yardımcı olacaktır.

2. Meditasyon “Jüpiter Meditasyonu” – 31 dakika, sezgisel olmak için.

3. Yay hattı için meditasyon


Yeniay 3 Haziran (Avrupa saati):

“Kolon, omurga ve organlar” + Gupt Kamal Gyan Mudra ve Siri Gaitree Mantra”- 31 dakika (YB Library of Teachings)

Dolunay 17 Haziran (Avrupa saati):

Güneşe Selam + Yay hattı için meditasyon– 40-56 dakika

Kriyalara ulaşmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Beslenme Önerisi: Yeşil diyet

En büyük çevresel etki: yemek tercihlerimiz!

Haydi 40 günlük yeşil diyetle bedenimizi arındıralım ve düşüncelerimizi temizleyelim. (ya da ne kadarını yapabiliyorsanız..) Bu temizleyici mono-diyet sadece yeşil besinleri yemeyi içerir.Bunlar çoğunlukla sebzeler, öcenlikle kalsiyum için yeşil yapraklılar, mineraller için deniz yosunu ve sağlıklı yağlar için avokado, bazı meyveler (yeşil elma, üzüm, kivi, armut) ve kan şekerini dengelemesi için fıstıktan oluşur.

Bu diyet kanın daha alkali hale gelmesini sağlar, kortizonu ve diğer dokulardaki stres faktörlerini düşürür, bağırsakları nemlendirir, temizler ve karaciğeri, pankreası arındırır.

Yılın bu zamanında, sağlıklı ve besleyici yeşil sebze çeşitleri bulmak çok kolaydır. Klorofil ve demir açısından zengin yeşil sebzeler, çok yönlü olmaları nedeniyle herhangi bir öğün için temel oluşturabilir. Bazı popüler yeşiller: salatalık, kabak, kale, kuşkonmaz, yeşil fasülye, brokoli, bezelye.

Cennete ve cehenneme giden trenler

Osho, Pazar günleri kiliseye giden Edmund Buke ile ilgili bir hikaye anlatır- Edmund Buke kiliseye giderdi ama inançlı birisi değildi ancak vaizi ve konuşma şeklini severdi.

Birisi ona sordu: İnançlı biri olmadığın halde neden her Pazar düzenli olarak kiliseye gidiyorsun? Edmund yanıtladı: Arada bir inanan birilerini görmek hoşuma gidiyor. Içinde inançlı bir insan görmek güzel birşey. Benim hiç bir inancım yok, ancak bu vaiz inançlı biri. Yanılıyor olabilir- ki yanıldığını biliyorum, fakat bunun bir önemi yok. O inancında dürüst. Belki bir hayalde olabilir ama önemli olan nokta bu değil. Sürekli bir şeyleri başarmaya çalışıyorum ve o elde etmiş. Bende sadece ona bakmak için oraya gidiyorum.
.

Bir gün rahip duasını ettikten sonra- duasında iyi ve ahlaklı olup tanrıya inananların cennete gideceğinden bahsetmişti- Burke ona: “iyi ve ahlaklı olduğu halde tanrıya inanmayanlar ne olacak? Cennete gidecekler mi? Eğer evet derseniz, tanrıya inanmak gereksizdir ve tüm bu inanç ve hipotezler bir işe yaramaz! Eğer bir insan sadece iyi ahlaklı olmakla cennete gidebiliyorsa, inancın amacı nedir? Ancak siz iyi ve ahlaklı insanlar tanrıya inanmazlarsa cehenneme gidecekler derseniz, o zaman iyi ve ahlaklı olmanın anlamı nedir? Sadece inançlı olmak yeterli olur.”

Rahibin kafası karışmıştı. “Bana bir kaç gün ver sorgulamam için“ dedi.

Yedi gün boyunca her açıdan konuyu ele alarak düşündü düşündü ancak içinden çıkamadı. Evet derse de problem olurdu hayır derse de.

Yedinci gün kiliseye geldiğinde, vaazden bir saat once, düşünmek için terasa çıktı, gözlerini kapadı ve bir düş gördü.

Düşünde bir trenle yolculuk ediyordu. “Bu tren nereye gidiyor?” diye sordu ve insanlar “cennete gidiyoruz” diye yanıtladılar.

“Bu güzel bir haber, doğru olan bu” dedi rahip. “O zaman ben de Sokrates gibi iyi, ahlaklı ancak tanrıya inanmayan insanların nerede olduğunu soracağım”. Tren cennete ulaştı, ancak rahip oranın görünüşünü beğenmedi. Sıkıcı, iç karartıcı, heyecansız ve sessiz duruyordu. Buranın cennet olduğuna inanamadı.

“Cehenneme giden tren ne zaman kalkacak?” diye sordu. Tren hazırdı ve rahip hemen bindi.

Cehenneme geldiler. Tekrar gözlerine inanamadı çünkü her şey çok güzeldi, ağaçlar, kuşlar, herkes mutlu her yer yeşildi. “Bunda yanlış bir şey var!” dedi. Burası cennet gibi görünüyor. Soktares’in orda olup olmadığını sordu, orda olduğunu öğrenince yanına gitti.

“Sen burada mısın? İyi, bilge biriydin ancak tanrıya inanmadığın için cehenneme mi gönderildin?“ diye sordu. Sokrates: “Cehennem hakkında pek bir bilgim yok ama buraya geldiğimizden beri burayı cennete çevirdik.” dedi.

Rahip şok olarak rüyasından uyandı.

Edmund Burke onu aşağıda bekliyordu. “Sana rüyamda gördüklerimden yola çıkarak cevap vereceğim” dedi. “İyi ve ahlaklı olan insanlar nereye giderlerse gitsinler, orası cennet olur. Tanrıya inansalar bile iyi ve ahlaklı olmayanlarsa gittikleri yeri cehenneme çevirirler. “

Osho, Tao, The Three Treasures – Talks on fragments from Tao Te Ching by Lao Tzu, Vol 4, Ch 1 (excerpt)

                                Fıkra- Çok netim

Bir çocuk psikoloğu, küçük Felix’e sorular soruyormuş.

“Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” diye sormuş doktor.

“Doktor, sanatçı ve pencere temizleyicisi olmak istiyorum.” diye yanıtlamış Felix. “Anladım, isteklerinde çok net değilsin galiba, değil mi Felix?” demiş doktor. “Ne? demiş Felix, “Gayet netim. Çıplak kadınları görmek istiyorum!”

Dünyada AAA
Hikayeler, Etkinlikler, Programlar
Avusturya

Viyana’da Yaz Master Dersleri - Çift dilli (İngilizce/Almanca) Satmukh ve Sat Sarbat 5 tane Master dersi verecek, adres 1020 Vienna (mekan: www.yogaji.at). Çarşamba akşamları 19.00-21.30 arası (5 Haziran, 3 Temmuz, 28 Ağustos, 25 Eylül).

Yerinizi ayırtmak için bizimle iletişime geçin. Erken kaydolun çünkü stüdyo küçük ve yerler sınırlı!!!

Çin


5 element haftası bu ay başında, doğanın içinde gerçekleşti. Öğrencilerin geri bildirimleri şu şekilde;

“Birinci seviye eğitimleri hayatı yeniden keşfetmemi ve her anını deneyimlememi sağladı. Mutluluk doğuştan hakkımız, hayat bir hediye, Wahe Guru!” –Dhyan Seva

“Kundalini yoga yıllardır uyuyor olan ruhumu uyandırdı. İyi bir anne, çocuk, çalışan ve eş olabilmek için çok uğraşıyordum ancak birinci seviye eğitimleri her şeyden önce kendimle ilgilenmemi sağladı. Kundalini yoga çok güçlü. Yıllardır Budizm inancını benimsiyorum, Kundalini yoga Budizme olan ilgimi de aştı. Aslında ne kadar mutlu olursan ol, herkes büyüyor olmanın acısını çekiyor. Kendini temizlemek ve iyileştirmek zorundasın. Kundalini yoga iyi bir araç olabilir. Öğrendim ve daha çok büyüdüm.” – Bobo

“Kundalini yogayla ilk tanıştığımda hocam bana bunun çok değerli bir hazine ve ansiklopedi olduğunu, içine giren herkes kendi yaratımı ölçüsünde birşeyler alıcağını söylemişti. Şimdi bir yıl geçti, ve ben eğitmenlik eğitimimi tamamladım. Belirsizlik ve şüpheden, gelişme ve neşeye, kundalini yogayı daha çok anladıkça onun bilgeliğine ve gücüne daha çok bağlanıyorum.” – Sandy

*******

Yeniden doğum her zaman yılın çok özel bir zamanıdır. Katılımcılar tüm gün ve gece meditasyon ve Jappa yaptılar. Bu sefer hepimiz Jappa’nın ruh, beden ve zihnimizi yeniden yapılandırdığını hissettik.

Öğrenci yorumları:

“Fiziksel bedenin çabaları içten dışa doğru bir tamamlanma hissi getirdi. Kaslarım ağrımasına rağmen ruhun ışığını deneyimledim . Partnerimin gözlerine bakarken tam olarak evrenin bana sunduğu şimdiki zamanla bütünleştim. Longtime sunshine’ı söylerken tüm alanın sevgiyle dolduğunu hissettim. Gözyaşlarım döküldü ne kadar tarifsiz bir mutluluk! Öğretmenlerimizin rehberliğine ve sangatımızın eşlik etmesine saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Orada bulunan herkesin bu atmofere katkısı oldu.” – Ravleen Kaur, Xiamen

“Yeniden doğumun ertesi günü tüm karın bölgem sıcacıktı ve omuzlarıma ve sırtıma bir ısı yükseliyordu. Tüm gec süren Jappa’dan sonra bile ertesi gün hala enerjili hissediyordum. Grup halinde söylemenin gücünü hissettim.” – Stella

“Yeniden doğumu ikinci kez deneyimledim. Tamamen açık ol ve sevgiyi karşıla. Hayatta bilinçli bir şekilde hareket et ve onu deneyimle.” – Tej Seema Kaur

“Partnerimin gözlerine bakarken, partnerimin gergin olduğu zamanlarda onu gözlerimle cesaretlendirdim. Zaman geçtikçe aramızdaki desteği ve enerjiyi hissettim.”- Seva Manhan Kaur

“Bereket tohumu yeniden doğum sırasında iyice derine dikildi ve köklendirildi. Öğretmenlerimle el ele, göz göze bakışarak, onların derin sevgi ve şefkatlerini hissettim.”- Zhou Lei


*******

Shenzen’de yeni Numeroloji eğitimine başladık. Öğrencilerin bir haftalık eğitimle geldikleri noktayı görmek çok tatmin ediciydi. Fotoğraftasertifika almanın gerekliliklerini yerine getiren eski öğrenciler yer alıyor.

Sırbistan

Birinci seviye eğitmen eğitimlerimizin grup toplantılarından bu ilham verici geri bildirim geldi: “Yağmurlu Belgrad’an merhabalar, Birkaç gün önce grup buluşmamızı gerçekleştirdik. ‘ Ateş nefesi ve aslan pençesi” meditasyonuna başladık ve hepimizin benzer bir deneyimi oldu: Zihinde netlik ve huzur.

Meditasyondan sonra limonata içerek sorularımızı konuşmaya başladık. Sadhanayı kolayca yapabildik ve sonrasında hepimiz çalışmalara devam ettik. Çok doğaldı. Arkadaşlarımız ve ailemiz bizlere değişen yaşam koşullarımızda anlayış gösterdi. Hepsi gün içindeki olumlu etklierini gördükleri için bizim adımıza çok mutluydular ve merak etmeye başladılar. Ödevler ilişkilerimizi farketmemizi sağladı, bazı ilişkiler yapılanırken bazıları sonlandı.

Gün içinde bize daha çok enerji sağladı. Bazılarımız ders vermeye başladık.

Sevgiyle! Sat nam!”

İsviçre

Isviçreli grubumuz birinci seviye eğitmenlik eğitimlerini tamamladılar. Batı tıbbı sunumlarını gerçekleştirdiler. Görselde gruplardan biri yer alıyor. Şimdi onlarla beş element haftasında buluşmak için sabırsızlanıyoruz. Avusturya’daki eğitimde Avusturya, Sırbistan ve İsviçre’den öğrenciler bir araya gelecekler.

Türkiye

Bu 5 element eğitimi beklentilerin ötesinde geçti. Öğrencilerin adanmışlıkları ve bağlılıkları öğretilerin bize akmasını sağlayacak yeni bir alan yarattı. Yaralarımızı yıkayarak, kalplerimizin derinliğine ulaştı. Tantrik bir deneyim, Guru Grand Sahib’in de rehberliğinde öğretileri saydam bir şekilde deneyimledik. Öğrenciler tarafından söylenen Sufi şarkıları bizi masumiyetimize götürdü; ruhtan ilk ayrılışın verdiği acı ve sevinci her hücremizde hissettik. Bu kutsal topraklarda ders verebilme ve çok derinden etkilenme deneyimini yaşadığımız için sonsuza dek minnettar olacağız.

                               Yaklaşan Etkinlikler Haziran -Eylül

Seviye 1 Avustralya – Brisbane, “Benlik” modülü, 2-8 Haziran
SunChild Eğitmen Eğitimi , Avusturya (birinci kısım) – Viyana, 5-9
Haziran Viyana’da Yaz Master Dersleri – 5 Haziran
Seviye 1 Avusturya, “5 Element” modulü – 11-18 Haziran
Avusturya Festivali’nde 20 Haziran Perşembe günü ders vereceğiz, Festival tarihleri 19-23 Haziran, mekan: Schloss Limberg, Graz
Seviye 2 Türkiye, “Canlılık ve Stres” modülü – 25-30 Haziran
Viyana’da Yaz Master Dersleri – 3 ve 19 Temmuz, 19.00-21.30
SunChild Eğitmen Eğitimi , Avusturya (ikinci kısım) – Viyana, 4-7
Temmuz Viyana’da Yaz Master Dersleri – 24 Temmuz, 19.00-21.30
Seviye 2 Avusturya, “Bilinçli İletişim” Modülü, 20-25 Ağustos
Temmuz Viyana’da Yaz Master Dersleri - 28 Ağustos, 19.00-21.30
Seviye 1 “Benlik Modülü”, Sırbistan- 9-15 Eylül
Seviye 1 “Benlik Modülü”, İsviçre- 13-15 Eylül
Yaz Master Dersi, Viyana -25 Eylül
Seviye 1 Avusturya, 2019 eğitmen eğitiminin son haftası 27-29 Eylül

 


Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga and Numerology School

www.3aaa.asia / info@3aaa.asia – Teacher Training Worldwide

Copyright © 2019 3AAA, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp