Copy
Önceki bültenler BURADA
Gelecek programlar bültenin son kısmında! 

                                            NİSAN Bülteni

 “Kalbin ritmiyle yaşayan, devamlı tanrının adıyla meditasyon yapan insan, dünyada ve ahirette mutluluğu bulur.” – Yogi Bhajan


Bu ay ne üzerine çalışabilirim?
Her ay sizi bir öğretmen ya da öğrenci olarak, Yogi Bhajan öğretilerinin farklı yönlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Bunun için Yogi Bhajan’ın öğretilerine göre sayıların nitelik ve yönlerini işleyen ve 10 spiritüel bedene bağlayan Kova Çağı Numerolojisi’ni kullanıyoruz. Sayılar bilincimize bakmamız, yaşamımızdaki eş zamanlılığı fark etmemiz için büyüleyici bir pencere açarken, içinde yaşadığımız birbirine bağlantılı gerçekliğe derin bir anlayış getiriyor.

2019

4

Hayatın sunduğu armağanları al

Kalpten paylaş

Sabreden derviş, muradına ermiş

Yeni bir hizalanma zamanı
Bu yılın süreci, bizim için neyin önemli olduğu konusunda daha net olmak, öncelikleri belirlemek ve bunları tezahür ettirmek için yollar ve yapılar bulmakla ilgili. Ateş elementinin Mart’taki yoğun süreci bizi niyetlerimizi sürdürmek için artık uygun olmayan eski formları çözmeye davet etti. Bu eski yapılar, ruhumuzun yıldırım kıvılcımı olan heyecan ve neşe algımızı hissizleştirebilir. Beraberlikleri gözden geçirme, sosyal ve yasal yapıları yeniden değerlendirme, işimiz için öncelikleri değiştirme zamanı gelmiş olabilir.

Yanmış olan ve hala yanan her şey, önümüzdeki aylar için yeni bir keşif alanı açıyor. Sistemin bu değişikliklere uyumlanması ve sonuçları görmesi zaman alabilir. Nisan ayı sinir sistemimizin uyumlanmasına izin verme, kendimizi yeniden değerlendirmek için vakit ayırma, fikirlerimizle yüzleşmeye açık olma ve bunları diğer kişilerle paylaşarak rezonans bulma zamanı. Bu paylaşım sayesinde derinlerdeki değişimler, varlığımızın tüm katmanlarına yayılabilir. Bu süreç birçok şeyi netliğe kavuşturabilir. Netlik, entegre olan ateşin bir sonucudur.

Net bir bakış açısıyla, beklenmeyeni hoş karşılayabilir, yeni olasılıkları görebilir, doğal ve “masum” bir şekilde açılabiliriz. Bu nötr zihnin (4) temel özelliğidir, hayatın sunduğu armağanları almak. Bu sürecin rahatça açılabilmesi için Apana’nın düzgün çalışmasını ve güneşin özellikleri üzerine meditasyon yapılmasını öneriyoruz. Jaap sahib mantraları bunu çok iyi sağlar. Bahar ayını yaşayanlar için daha hafif yemek yeme, bahar güneşinin aşırı toprağı ve kış boyunca biriktirilen suyu yakmasına izin verme zamanı.

Henüz çözülmemiş meseleler ve yas ilgi isteyebilir ve yeniden yapılanma gerektirebilir. İnanç sistemi beklenmedik bir şekilde sallanınca, kafa karışıklığı yaşayabiliriz , bir şeyleri değiştirmek isteriz ama tam da neyi değiştireceğimizi kestiremeyiz. Şüphe bizi ele geçirebilir, kayıp hissi doğabilir ve ilerlemek için nötr zihnimizin ihtiyaç duyduğu netliği bulmak zorlaşabilir.

Özellikle eğer sinir sistemimiz güçlü değilse, cesaretimiz kırılabilir, korku, kararsızlık hissedebilir ve çoktan kaybolduğunu düşündüğümüz eski kalıpların anısına kapılıp gidebiliriz.

İşin özü pratiğe devam etmek ve dürtülerimizle tepki vermeden, sonuç çıkarmadan duygularımızı ve düşüncelerimizi gözlemleme cesaretini bulmak. Bırakın hepsi yerine otursun, kafa karışıklığı kadar iyi başka bir fikir babası yok.

“… mutluluğu değil, acıyı biriktiriyoruz. Neden? İnsanlar neden kederlerine gömülüyorlar?”


Osho’dan bir alıntı

İnsan ters bir varlıktır: acı hatıralarını toplar! Mutsuzluğa ilgimiz çok büyük, mutsuzluğumuzu sürekli konuşur dururuz. İnsanları dinleyin: ıstıraplarını çekmeye devam ediyorlar ama mutlu olduklarında hiç şarkı söylemiyorlar! Dilimizde şöyle bir ifade yok – “o mutluluktan kahkahalar atıyor “ ama şu ifade var – “o kederden ağlıyor”. İnsanlar birbirlerine sorunlarını anlatmaya devam ediyorlar – sorunlar anlatmaya değermiş gibi, sorunlar iyi bir habermiş gibi, sanki mutsuz olarak büyük iş çıkarmışlar.

Ama insan neden kederine gömülür? Böyle yaparak yalnızca intihar ettiğini anlamıyor, sorunlarına daldıkça onları daha kalıcı hale getiriyor. Mutsuzluk, mutsuzluktan bahsettikçe çoğalır. Endişelerden bahsettikçe, odağın problemlere kayar. Kedere gömülmek sadece onu yoğunlaştırır ve yeni acıları doğurur – çünkü beslediğin şey hakkında bilgi edindikçe, onun uzmanı olursun.

Kimse mutluluktan bahsetmiyor! Söylemeye değer bulmuyor. Mutlu anlar çok az ve çok nadir diye. Az ve nadir olmalarının bir nedeni de bizim mutluluğu değil, kederi biriktirmemiz. Neden? Kişi neden bu kadar kederine gömülüyor? Bunun sebepleri var.

Kişi sıkıntılarından bahsettiğinde, bu sadece bir şey demek oluyor: sempati arıyor ve birisinden sevgi bekliyor. Mutluluğundan bahsetmiyor çünkü buna kimse sempati göstermez. Mutlu insan kıskanılır, sevilmez. Kalbinde bu korkuyla – insanlar onu kıskanır korkusuyla – ve kimse ona sempati duymaz düşüncesiyle, kişi acısına gömülür. İnsan sempati açıdır, sevgi aşerir.

Ama bir şeyi hatırlayın: birisinin acısına gösterilen sempati sevgi değildir, birisinin siz dertlerinizi anlattıktan sora gösterdiği nezaket, sadece sizin sefilliğinizi onaylar. Bu şekilde sefilliğiniz daha da artar. Hayatta sadece insanların sempatisini kazanmak üzerine çalıştıysanız, hayali acılarınıza, hiç gerçek olmayan acılara gömülmeye başlarsınız – zaten yavaşça ve kesin adımlarla o acıların olması için bir yol yaratırsınız.

Şunu aklınızda tutun: mutsuzluğunuzu hiç paylaşmayın. Bunu yapmaktaki amacınız ne? Bunu darken, onun yerine mutluluğunuzdan konuşun demiyorum. Mutluluğunuzu ifade edin diyorum. Mutsuzluğunuzu kendi yalnızlığıınızda yaşayın. Kapıları kapatın, bağıra çağıra ağlayın, dilediğiniz kadar sızlanın, isterseniz çığlık atın ama gidip başkasına derdinizi anlatmayın. Mutlu anlarınızda başkasını aramıyorsunuz ama gereksiz bir şekilde onu üzüntülerinizle daraltıyor, onu da mutsuz ediyorsunuz. Sürekli dert yanan birisine ne kadar sempati gösterirsek gösterelim, aslında ondan kaçmaya çalışıyoruz. Onunla buluşmamayı tercih ediyoruz çünkü bir şekilde bize mutsuzluk dalgasını bulaştırmayı başarıyor. Onun sıkıntılarına kulak versek bile, hemen bitirsin istiyoruz ki sıkıntılarımızdan bahsetme sırası bize gelsin. Bu şekilde keder değiş tokuşu devam ediyor.

Çektiğiniz acılardan bahsetme işine bir nokta koyun. Acınız şahsınıza ait bir olay, kendi kendinize başa çıkmanız çok daha iyi. Onu bastırın demiyorum. Kesinlikle ifade edin, ama boş gökyüzüne doğru, başkasının göğsüne ağırlık yüklemeyecek şekilde. Acılarınızı anlatıp sempati beklemeyin. Bu şekilde dilenciye dönüşürsünüz. Sefaletini yalnız anlarında bırak, bırak gitsin.

Biri seninle birlikteyken, içindeki herhangi bir mutlu anıyı çıkar. Biriyleyken mutluluğunu paylaş, mutluluğun şarkı söylesin, dans etsin, mutluluğunu yaşa – ki en azından diger insanın acısını biraz azaltabil. Mutluluğu ne kadar yaşarsan, o kadar artırırsın.

Mutlu anlarını ne kadar hatırlarsan, derin mutluluğa o kadar ilerlersin. Odaklandığımız her şey büyür. Odak, büyümek için bir kanaldır.

Osho, Sessizliğin Sezi , Bölüm 12 (alıntı)

Bu ay için önerilen Kriya ve Meditasyonlar

1. Kriya “Depolanmış acıyı bırak ve kendini yenile”- Self Experience – Harijot Kaur Khalsa – s.19. 30 dakika.

Apananın dolaşımına yardım edecek ve Jaap Sahib’in son dört dizesiyle meditasyon yaparak güneşin ışığına konacaksınız.

2. Kriya “Kalp bağlantısı” - 40 dakika. Kendini hizalamak, şükretmek ve birlik içinde titreşmek için.

3. Meditasyon net bir zihin için – 11-31 dakika


Yeni Ay 5 Nisan (Avrupa zaman dilimi):
“Depolanmış acıyı bırak ve kendini yenile” kriyası + 31 dakika oturarak bu mantrayı söyle: Chattar Chakkar Vartee, Chattar Chakkar Bhugatay Suyambhav Subhang, Sarab Daa Sarab Jugatay Dukaalang Pranaasee, Dayaalang Saroopay Sadaa Ang Sangay, Abhangang Bibhootay.

Dolunay 19 Nisan (Avrupa zaman dilimi):
Kriya “Kalp bağlantısı” - 40 dakika. Son meditasyonu 31 dakikaya uzat ve seçtiğin bir mantrayı söyle.


Kriyalara ulaşmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Beslenme önerisi: Triphala tozu


Bu süreci desteklemek için her sabah yarım çay kaşığı Triphala tozunu (internette çok kolay bulabileceğiniz Ayuverdik bir toz) yarım bardak sıcak suda karıştırın, 10 dakika dinlendirdikten sonra ılık için. Tadı biraz yoğun gelebilir. Bir ay boyunca sabah ilk iş bunu için.

Bağırsakları ve karaciğeri dengeler, cildi saflaştırır ve sindirimi temizler. Sistemin yeni bir denge bulmasına yardım eder.

Fıkra – Şükür üzerine bir söz

Dünyaca ünlü bir ressam varmış.

Kariyerinin zirvesinde görme yetisini kaybetmeye başlamış. Ressamlık hayatını kaybetmekten korkup dünyanın en iyi göz doktoruna gitmiş.

Haftalar süren hassas ameliyat ve terapiler sonrası, görme yetisi geri gelmiş. Ressam o kadar şükran doluymuş ki, bunu göstermek için doktorun ofisini boyamaya karar vermiş.

Duvarın büyük bir bölümüne kocaman bir göz çizmiş. İşi bitirince basın toplantısı yapmış ve son sanat parçasını sunmuş: doktorun ofisi.

Basın toplantısında duvardaki gözü farketen bir gazeteci doktora sormuş, “Yeni boyanan ofisinizi gördüğünüzde, özellikle duvardaki büyük gözü gördüğünüzde ilk tepkiniz ne oldu?”

Doktor cevap vermiş, “Proktolog olmadığıma şükrettim.”

AAA için yeni websitesi & yeni logo

Kova çağı numerolojisinde bahsettiğimiz gibi, bu sene revize etme ve şekillendirme zamanı.
Fransa’dan Gobind Bhajan Singh yeni websitemiz üzerinde çalışıyor (Eylül’de hazır olması planlanıyor), Bu sitede videolar ve online öğretiler olacak. 2020’de Kova Çağı Numeroloji Eğitimi yapmayı planlıyoruz. Eğitim 3 günlük konaklamayla başlayacak, 6 aylık online kurslarla devam edecek ve sonunda 7 günlük bir inziva olacak.

Melbourne’da yaşayan Siri Hari Kaur da yeni logomuz üzerine çalışıyor!
Dünyada AAA
Hikayeler, Etkinlikler, Programlar
Kundalini Yoga festivalleri beraber vakit geçirip eğlenmek, hizmet etmek ve öğretileri paylaşmak için her zaman güzel fırsatlar sunuyor. Bu sene Fransa Festivali’ne (30 Mayıs – 2 Haziran), Avusturya Festivali’ne (19-23 Haziran), Avrupa Festivali’ne (27 Temmuz-4 Ağustos) , Avustralya Festivali’ne (4-7 Ekim)  katılacak ve ders vereceğiz.
Avusturya

Viyana’da Yaz Master Dersleri

1020 Viyana’da vereceğimiz 5 Master dersi için kayıtlar gelmeye başladı (mekan: www.yogaji.at), Çarşamba günleri 19.00-21.30 Tarihler: 5 Haziran, 3 Temmuz, 24 Temmuz, 28 Ağustos ve 25 Eylül.

İletişim: info@3aaa.asia. Erkenden kaydolun çünkü stüdyo küçük!!​Randeep Prem, Abhai Jiwan, Amrita Shiva, Deshprem beraber ders vererek çok iyi iş çıkarıyorlar. Yoga pratiğinizde derinleşmenize yardım etmelerine izin verin!

Facebook: AAA Kundalini Yoga Austria
Instagram: aaakundaliniaustria
Email: 3aaa.kundalini.austria@gmail.com

Yaklaşan workshoplar: 27 Nisan, 25 Mayıs, 29 Haziran.

Çin


Beklenmedik hava şartları ve dolunayın etkisiyle, Seviye 2 Zihin ve Meditasyon modülünü 3500 metre yükseklikte gerçekleştirdik. Bu deneyim, andaki engerllerle başedebilmek ve ŞİMDİ’nin güzelliğini anlamak için beklentileri bırakmamıza yardım etti. Öğrenciler harikaydı, çabaları ve sevaları eşsizdi. Çok değerli anılarla döndük.

Bugün bunu yazarken Shenzhen’deki Gurdjieff Hareketleri ve Kundalini Yoga Workshop’unu tamamladık. Küçük ama çok uluslu bir gruptu: Çin, Tayvan, Singapur ve Avusturya’dan öğrenciler geldi. Bu evrensel öğretileri biraz daha keşferken çok güzel vakit geçirdik, deneyimler kazandık.

İsviçre

Zurih’teki ikinci Seviye 1 eğitmen eğitimi Mart başı başladı. İlk hafta sonu eğitimini, AAA Profesyonel eğitmeni Jodha Kaur verdi. İsviçre’deki AAA programlarını organize eden Amrit Yoga’dan Vichar Singh ile işbirliğimiz Seviye 2’lerle genişliyor. 8-13 Şubat 2020’de Canlılık ve Stres modülü ile başlayıp, 18-23 Ağustos’ta Otantik İlişkiler modülüyle devam edeceğiz.


                                 Yaklaşan Etkinlikler – Nisan -Temmuz

Seviye 1 Avustralya – Brisbane, “Temel” modülü, 3-9 Nisan
Seviye 1 Avustralya – Melbourne, “Benlik” modülü ikinci kısım, 11-14 Nisan
Seviye 1 İsviçre – Zurih, “Temel” modülü, ikinci kısım, 12-14 Nisan
Seviye 2 Avustralya - Brisbane, “ Otantik İlişkiler” modülü, 16-21 Nisan
Seviye 1 Çin – “5 Element” modülü, 27 Nisan – 4 Mayıs
Seviye 1 İsviçre – Zurih, “Benlik” modülü birinci kısım, 3-5 Mayıs
Yeniden Doğum Workshop’u, Çin, 17-19 Mayıs
Seviye 1 Türkiye, “5 Element” modülü - 22-28 Mayıs
Seviye 1 Avustralya – Brisbane, “Benlik” modülü, 2-8 Haziran
SunChild Eğitmen Eğitimi , Avusturya (birinci kısım) – Viyana, 5-9
Haziran Viyana’da Yaz Master Dersleri – 5 Haziran
Seviye 1 Avusturya, “5 Element” modulü – 11-18 Haziran
Avusturya Festivali’nde 20 Haziran Perşembe günü ders vereceğiz, Festival tarihleri 19-23 Haziran, mekan: Schloss Limberg, Graz
Seviye 2 Türkiye, “Canlılık ve Stres” modülü – 25-30 Haziran
Viyana’da Yaz Master Dersleri – 3 ve 19 Temmuz, 19.00-21.30
SunChild Eğitmen Eğitimi , Avusturya (ikinci kısım) – Viyana, 4-7
Temmuz Viyana’da Yaz Master Dersleri – 24 Temmuz, 19.00-21.30

 


Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga and Numerology School

www.3aaa.asia / info@3aaa.asia – Teacher Training Worldwide

Copyright © 2019 3AAA, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp