Copy
Önceki bültenler BURADA
Gelecek programlar bültenin son kısmında! 

                                                Mart Bülteni

                                           “Dünya, rüyada sahnelenen bir dramdır” - Guru Nanak


Bu ay ne üzerine çalışabilirim?

Her ay, sizi, bir öğretmen ya da öğrenci olarak, Yogi Bhajan öğretilerinin farklı yönlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Bunun için Yogi Bhajan’ın öğretilerine göre sayıların nitelik ve yönlerini işleyen ve 10 spiritüel bedene bağlayan Kova Çağı Numerolojisini kullanıyoruz. Sayılar bilincimize bakmamız, yaşamımızdaki eş zamanlılığı fark etmemiz için büyüleyici bir pencere açarken, içinde yaşadığımız birbirine bağlantılı gerçekliğe derin bir anlayış
getiriyor.

2019
3

Aydınlık & Karanlık

Kutsal & Şeytani

Kimlikleri Feda Etmek

Bu ayın enerjisi olan 3 daha da yoğun hissedilecek çünkü bu yılın frekansıyla titreşiyor, 2+0+1+9=3.

Nasıl bir şekil yaratıyorsun?
2 nokta arasında bir çizgi çizebilirsin, 3 nokta arasında ise bir üçgen. 3 ilk şekil, herşeyin yaratıldığı yer olan üçleme. 3 tanımlayabildiğim ilk görünen şekil. 3 kimlikle alakalı: Var olmak için kendimi ne ile tanımlıyorum?
Kırmızı çizginin aşıldığını düşün. Otomatik olarak geçmiş deneyimlerinden öğrendiğin, hafızandaki şekle göre bir tepki vereceksin (negatif zihin, 2). Sonra pozitif zihin ilk dürtüne dayanıp tepkinde haklı olduğunu kanıtlayacak, ilk tepkini destekleyen argümanlar sunacak. Bu bilgi akışını sindirme kapasiten yoksa (3-sindiren ateş), senin gerçekliğin ve dramın haline dönüşür. Düşüncelerinle bütünleşip bu kimliği doğrulamak için üzerine katmanlar eklersin. Ateşi seyrederken tüm dikkatinin oraya kaydığı andaki trans halin gibi.

Hayatta bunun gibi bir çok durumla karşılaşıyoruz. Tetikleyen şey bazen partnerinin bir yorumu, bazen bir arkadaşının tepkisi, bazen de aileden birinin bir yargısı olabiliyor… Geçmişten gelen ve henüz sindiremediğin bir hikayeden geliyor ve sen ona yine tepki veriyorsun! alt kimliğin (ya da masken) seni yine yakalıyor: kaybolup kurbanı oynayabilirsin, ihanet ya da adaletsizlik olarak değerlendiği şeyi savunmak için savaşan birini oynarsın, vs. Onun gerçek olduğuna inandırdığın kısmını ve bu hikayeyi feda edebilir misin?

Yaşayan üçleme gerçeği bilmek, gerçeği deneyimlemek ve gerçeyi feda etmektir; ve eğer ölüm demekse, ölmeye razısındır. Buna tavrin üçlemesi diyebiliriz. Samadhi kelimesinin anlamı tavırdır.” - Yogi Bhajan

Yogilerin Maya dediği şey de budur. İlüzyon demektir. Gerçeklik yok dememektir. Somut, duygusal, zihinsel ve spiritüel planlarda var oluruz ve bunların hiç biri ilüzyon değildir. Maya, kişisel filtrelerimizle yarattığımız ilüzyondur ve bu ilüzyonla özdeşleşmemizdir ve bu şekilde tek gerçeği o saymamızdır.

Pozitif zihin, 3 potansiyel ve fırsatlardan ibarettir ve bu yüzden çok yaratıcıdır. Önyargılarımıza, inançlarımıza, fikirlerimize, olduğumuzu sandığımız kişiye ve maskemize uydurmak için “olanı” tanımlayabileceğimiz sonsuz olasılık vardır.

Kendimize zarar veren alışkanlıklarımızı nasıl
hakl
ı çıkarıyoruz?

3 sayısına çok bağlı başka bir örnek de kendimize zarar veren alışkanlıklarımıza nasıl devam ettiğimiz ve onlara neden ihtiyaç duyguğumuzu kendimize sürekli kanıtlamamız. Mesela yemek alışkanlıkları, cinsel davranışlar, alkol ya da uyuşturucu tüketimi,… Bize zararlı olduğuu bile bile devam ediyoruz! Ve biri bize neden yaptığımızı sorduğunda bazen onlara başka bir seçeneğimizin olmadığını, bunun bizim bir parçamız olduğunu, bizim bu olduğumuzu kanıtlayabiliyoruz. Bu alışkanlıklar bizim onlarla başa çıkamadığımızı ya da belirli bir dürtüyü, depresif ya da kendimizi yargıladığımız bir düşünceyi sindiremediğimizi gösteriyor. Bu alışlanlıklarla, bizi bunlara iten bilgiyi güçlendiriyoruz. Depresyonu yenmek için içiyoruz ama sonunda daha fazla depresyonda hissediyoruz!

“Her zaman şu iki acıdan birini çekmeliyiz: disiplinin acısı ya da pişmanlığın acısı. Aradaki fark şu: disiplinin birkaç gram, pişmanlığın ise tonlarca ağırlığı var.” - Jim Rohn

Kendi üzerimizde çalışmak
Değişim için kendimizin üzerinde çalışmalıyız. Düşüncelerimizi değiştirmek yeterli değil.

Sakin olmak istiyorsak, her gün meditasyon yapmalıyız.
Sağlıklı kalmak istiyorsak, her gün egzersiz yapmalıyız.
Resim yapmayı öğrenmek istiyorsak, günde en az 30 dakika kalem tutmalıyız.

Hayatımızı daha güzelleştirmek için, tutarlı ve disiplinli adımlar atmalıyız!

Olumlamalar
Kundalini Yoga’da olumlu bir kimlik inşa etmek için ve kendimize zarar veren alt kimliklerin ve maskelerein tuzağına düşmemek için olumlamalar kullanıyoruz. “Ben ruhun ışığıyım” “Ben güzelim”,… Bu cümleler ve diğer olumlamalar yeni bir şekil, sonsuz benliğimize daha iyi hizmet eden yeni bir persona, bir maske yaratmak için araçlar. Bu yeni projeksiyon içimizdeki ateşi güçlendirip eski paternlerimizi dönüştürmeye ve yeni bilinci belirginleştirmeye yardımcı oluyor. Ama yine iş bize kalıyor! Önce “miş” gibi yapıp, sonra o açığı disiplinle ve kendimize verdiğimiz sözle kapatacağız ki karanlıkla, şeytani olanla yüzleşip, onu sindirelim! Bu yarattığımız parlak imaja kapılırsak ve işi yapmazsak, derin bir ayrılık hissi yaratırız ve bunu da başkalarını gerçekliğimize uymaları için manipüle ederek kapatırız. Ama aydınlık, karanlık olduğu için vardır. Aydınlığı yükseltirsek, karanlığı da yükseltiriz.

İnsanlar bir atmosferle çevrilidir

’in "La Prise de Conscience et G.I. GURDJIEFF” kitabından alıntı
Solange Claustres

“Bir gün, Gurdijeff’e hareket derslerinden sonra çok enerjik olduğumu ama sonra tutamadığımı ve enerjimi kaybettiğimi söyledim. Aynı şekilde hayatın başka alanlarında da bunu yaşadığımı, bazı durumların bana çok enerji verdiğini ve aynı şekilde yine bu enerjiyi kaybettiğimi paylaştım.

Bir süre sessiz kaldıktan sonra, G. sakince cevap verdi, “insanlar bir atmosferle çevrilidir, aynı dünya gibi”dedi. “Duygu ve düşüncelerle, kişi kendi enerjisini bırakır ve kaybeder”.”Sonra da bu atmosferin kişiye göre değiştiğini, bedenin devamı ve sınırı olarak küçük ya da büyük olduğunu belirtti.

Çevremdeki alanı hissetmem, varlığımın devamı olarak atmosferi deneyimlemem, sınırını hissetmem, dışına çıkmadan, taşmadan sınırını hissetmem için çalışmam gerekiyordu. Dışardan gelen bir saldırıya uğramaması için, içine hiç bir şeyin girmemesi için.

G.Gurdjieff devam etti: Eğer biri enerjisinin hayal alemine, duygulara kaptırırsa, onu kaybeder. Ne için eğitilmediğini öğrenmesi gerekir. Kendimi özdeşleştirmeden düşünmeyi ve hissetmeyi öğrenmem gerekir.

Alışkanlık haline gelmiş düşünceler gerçek bir yansıma degil, kişinin kendiyle özdeşleştirdiği çıkarımlar ve duygulardır ve bunların sonucunda enerj emilir ve kaybolur.

Odağın ve bilincin geliştirilmesi bizim varlığımızın enerjisiyle sağlanır. Kişi kendisinin tam gelişimi için onu kullanmayı öğrenmelidir ve onu harcamamalıdır.”

Baltasını Kaybeden Adam – OSHO

Bir adam baltasını kaybetmiş be komşu çocuğundan şüphelenmiş. Çocuğu yürürken izlemiş ve baltanın onun çaldığından emin olmuş.

İfadesi, konuşma şekli, tavırları, davranışları, çocukla ilgili her ley onun baltayı çaldığına işaret ediyormuş.
Kısa bir zaman sonra adam bahçesinde kazı yaparken baltasını bulmuş.

Sonraki gün yine komşu çocuğunu görmüş. Tavır ve davranışlarında, o baltayı çaldığına işaret eden hiç bir şey bulamamış.

Buddha zihni ve sıradan zihin arasındaki fark burda. Sıradan zihin aktif bir ajan. Ayna gibi değil. Olanı olduğu gibi göstermektense direk olayın içine giriyor. Gerçeğin üstüne kendi fikirlerini ekliyor. Ona renk ve şekil veriyor. Gerçeğe, olmadığı bir şekil veriyor zihni kullanarak. […]

Sufilere göre zihin bir hastalık. Bilen herkes onlara katılıyor. Burdaki oyun zihnin düşündüğü şeyi sonra gelip orda bulması…çünkü önce gerçekliğe bir şey ekliyor, sonra da gelip gerçekliği öyle okuyor.Sağ elle koyup sol elle alıyor ve gerçeği okuduğunu sanıyor. […]

Çocuk aynı. Çocuğun olandan haberi bile yok. Önce hırsız oldu, sonra hırsız değil, güzel, iyi bir çocuk oldu! Şu yürüyüşüne bak - ne kadar da masum. Çocuk aynı kaldı ama adamın zihni değişti.

Zihnini gerçekliğe eklersen, orda olmayan bir şey görürsün. Ya da orda olan bir şeyi görmezsin. Hindular buna zihni gerçekliğe getirmek diyorlar, maya. Bu ilüzyonun temel nedeni.

Hindu’ların maya konseptini anlamak istersen, ana fikir bu. Zihinden yaşarsan, mayada, ilüzyonda, kendi fikirlerinde, hayallerinde yaşarsın. Düşüncelerin katmaları seni gerçeklikten koparır, gerçekliği de senden. Zihni bırakmak, mayayı bırakmaktır - tüm sanrıların temeli. Zihin bir gitti mi, aslolan ortaya çıkar.

                    Osho, Tıpkı Bunun Gibi - Tasavvuf hikayeleri üzerine konuşmalar, Kısım 5 (alıntı)

Bu ay için önerilen Kriya ve Meditasyonlar

Kriya 1: 5 Tattwayı Düzeltmek - 11 Dakika (Correct the 5 Tattwas) – 11 min. İngilizce videoyu buradan izleyebilirsiniz

Kriya 2: Bilinçaltı blokajlarını kaldır - 1 saat 30 dakikaİngilizce videoyu buradan izleyebilirsiniz

Bu kriyaları eğer yalnız uyguluyorsanız, pratiğinizi Yogi Bhajan’ın videoları eşliğinde yapın. Eğer bu kriyaları ders olarak verecekseniz, önce mutlaka bu videoları izleyin.

Özel
tarih: 3/3/3 - 3 Mart 2019
İki kriyayı da yapın ya da çevrenize dersini verin!

“İnsan hayatı en yüksek benlikte yaşamaktan ibarettir ama biz hayatımızı küçük şeylere heba ederiz. Fakirliğimiz değil, komşumuzun zenginliği bizi üzer. Her zaman bir yarış, karşılaştırma ve uydurma halindeyiz. Hayatın akışına çok nadir izin veriyoruz oysa tanrı bizim hayatla akmamızı istiyor.” - Yogi Bhajan

Yeni Ay Dünyadaki konumunuza göre 6 ya da 7 Mart:
Bu ay sezgilerinizi kullanın ve yaratıcı olun!

Dolunay 21 Mart
Reman Shabd’ı tekrarlayın en az 31 dakika, en fazla 2 saat 30 dakika.


Kriyalara ulaşmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Beslenme önerisi: Ojas içeceği (özellikle seksten sonra!)

250-300 gram süt
1-3 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil
1-3 çay kaşığı siyah ya da beyaz susam
1-3 çay kaşığı ghee
8-10 oz. milk

Tatlandırmak için tarçın ve karanfil 
İsteğe bağlı bal.

Rahat içim sıcaklığına gelene kadar sütü ısıtın. Malzemeleri blenderdan geçirin. Özellikle erkekler seksten sonra ya da cinsel işlev için. Yenilenme kapasitenizi artırır.

ŞakaKutunun dışında düşünmek

YARATICILIK KURUMU
“O lanet olası odaya geri dön ve kutunun dışında düşünmeye başla!”

Dünyada AAA
Hikayeler, Etkinlikler, Programlar
Avusturya

YENİ! Bu yaz Viyana’da Master Dersleri

Bu yaz Sat Sarbat ve Satmukh Viyanada Çarşamba akşamları 19:99-21:30 arası 5 tane Master Dersi verecek (mekan: www.yogaji.at). Tarihler: 5, 3, 24 Temmuz, 28 Ağustos ve 25 Eylül. Yerinizi ayırtmak için lütfen info@3aaa.asia adresinden bizimle iletişime geçin.

                                                                              SEVIYE 2
5-10 Şubat’ta TamanGa’daydık. 5 elementi, arınma sekansıyla deneyimledik. Her gün bir elementin üzerinden geçtik ve yemeği de buna dahil ettik. Elementin tadına ve rengine göre yemek pişirdir. Bol bol canlılık, neşe, büyüme, sevgi ve ilham vardı!

                              YENİ!  Avusturya’da yeni AAA Kundalini Yoga! YENİ!

Bu Seviye 2 eğitimin sonunda özel bir güzellik oldu ve dört kişilik bir grup Randeep Prem, Abhai Jiwan, Amrit Shiva, and Deshprem bir araya gelip Avusturya’da aylık AAA numeroloji atölyeleri vermeye karar verdiler. AAA ruhunun bizim ötemize geçip başkaları tarafından taşınmasını görmek bizi çok onurlandırıyor. Teşekkürler, büyümenize ve başarılarınızı görmek çok güzel!

İletişim bilgileri:
Facebook: AAA Kundalini Yoga Austria
Instagram: aaakundaliniaustria
Email: 3aaa.kundalini.austria@gmail.com
Atölye tarihleri: 23 Mart , 27 Nisan, 25 Mayıs.

SEVIYE 1, 28 Ocak- 3 Şubat - AAA ve Amar Das Viyana

Sat Sarbat yazdı:

Bu yıl Avusturyadaki eğitmen eğitimi yeni ve heyecan verici deneyimlerle dolu bir alan açtı. Eğitimin verileceği merkezdeki rezervasyonumuz iki hafta öncesinden iptal edildi çünkü normalde kışın kapalı olan mekanı açtırmamız için gerekli olan öğrenci sayısına ulaşamamıştık.
Hemen yeni bir karar verdik ve eğitimi Viyanada yapalım dedik fakat çoğu öğrenci şehirde kalma fikrine sıcak bakmadı ve biz de deneyimlerimizden biliyorduk ki günlük hayat rutininde bir inziva yapmak katılımcıları birbirlerine daha da yaklaştırıyordu.

Bunlardan yola çıkarak Viyanaya çok yakın bir Zen tapınağı bulduk. İki odası vardı, biri erkekler, biri kadınlar için. Etrafı orman ve bir sürü karla çevriliydi, arabayla girmek imkansızdı. Br süredir orada Karma Yogasını yapan Georg bizi orda ağırlamaktan çok memnundu.
Bu bilinmez durumda hepimiz br şekilde mekana gelebildik, çoğumuz birbirimiz henüz tanımıyorduk ve dolu dolu kar yağıyordu! Bazıları yurt ortamındaki özel alan kısıtlılığından ve tanımadığı insanlarla aynı mekanda uyudukları için şikayet etti.

Tabi ki zihnim kaybolan, karda mahsur kalan insanlar, eğitime planladığımızdan geç başlayacak olmamız gibi en kötü seneryoları kurmaya başlamıştı. Öğretileri uygulamak için doğru bir zamandı, özellikle bu bültenin konusu olan 3 sayısı ile bağlantılı olanları.
Oraya kızımın küçük Fiyat 500’üyle gidiyordum - rengi sarı olduğu için karlar içinde çok net gözüküyordu ama kar seviyesi yüksek olduğu için karda kalma riski de fazlaydı. Satmukh Seviye 1 eğitimini vermek için Sırbistana gitmişti. Her şeyi beraber yapmaya alışık olduğumuzdan tüm sorumluluğu tek başıma almak yeni bir histi benim için.
Ama bazı zamanlarda, eğer kararın doğruysa, işler kendi kendine yoluna giriyor, Yogi Bhajan’ın da dediği gibi, Tanrı senin rutinini korur. Tam zamanında, saat tam 10.00’da eğitime başlayabilmiştik bile! Herkes zamanında ve güvenli bir şekilde vardı, herkesin modu iyiydi, pozitifti.
Hafta böyle başladı ve böyle devam etti. Çok güzel bir grup çok kısa zamanda birlik oldu, küçük topluluğumuz için harika Sevalar yaptı ve doğru ruhu hafta boyu korudu.
Zorluklar da oldu! Banyolardan biri bozuldu, tuvaletin sifonu çalışmadı, mutfaktaki gider tıkandı. Ve en sonunda 12 kişi, kendimizi tek banyoyu kullanır ve leğende bulaşık yıkar bulduk. Ama kimse buna olumsuz yaklaşmadı; tavrın her şey olduğunun bir kanıtı daha.
Bir not da, yine bu ayın 3 sayısına bağlı güzel yemek üzerine! 3 sayısının özelliklerinden biri de kendimizi ve başkalarını nasıl beslediğimiz. Yemek - her şeyden daha çok - ruh halini dengesizleştirebilir ve duyguları ortaya çıkarbilir. Son dakika ahçımız gemeyi iptal etti (bir zorluk daha!) ve Georgun o sırada Avrupayı gezen iki arkadaşı bizim için yemek yapmayı kabul etti. Bu bir inzivada yediğim en güzel yemekti! Her zaman şifalayıcı öğretilerin yanına bir de yemekler eklenince tüm hafta güzelce devam ettik.
Öğrenciler çok yakında yeni bir hafta sonu için Viyanada buluşacaklar (Onları şimdiden özledim!) ve sonrasonda birbirimizi Hazirandaki 5 Elemen haftasında göreceğiz - dağlardaki serüvenimizde buluşacağız. Wahe Guru!

Avusturya SEVİYE 1 eğitimi, küçük, sağlam ve adanmış ruhlar grubu! Yoga yaparken fotoğrafları yok ama hepsi pratiklerinin içine çok ciddi dalıyorlardı. Yoga yapmadığımız anlarda ise bir sürü kahkaha dalgalanıyordu :)

Sırbistan

Sırbistan’daki ilk Kundalini Yoga eğitmen eğitimi Natasa Vukıje tarafından organize edildi. Birkaç sene önce Avusturya’daki Seviye 1 ve SunChild eğitimlerine katıldıktan ailesinin yaşadığı ülkeye, Sırbistan’a eğitimleri getirmeye karar verdi. Çoğu öğrenci Kundalini Yoga ile Natasa’nın online derslerinde tanıştılar. Modül çok keyifli ve derindi.


Slovakya
Geçen sene Viyana’daki SunChild eğitimine katılan Lucy Fazekasova bizi Bratislava’ya davet etti ve bir atölye çalışması yapmamızı istedi. Çok eğlendik ve grup öğretiler hakkında daha çok bilgi edinmek istedi ve Lucy’nin teklifiyle önümüzdeki yaz atölye çalışmalarına devam etmeye karar verdik. 2 ve 23 Temmuz ve 27 Ağustos’ta 17.00-19.30 arası yeniden buluşacağız.

Türkiye

KY Seviye 1 Notları, Emrah Akbalaban, 2019 Seviye 1 öğrensici:
 
"Gübre, bostanın gönlüne girdiğinde meyvenin tadını arttırır.” - Mevlana
 

Yazmak zor, belki gereksiz ve sanki yazdıkça anlamını dondurduğum canlı bir gerçek gibi eğitim sonrası düşüncelerYine de denemeye değer. Sırf atmak için içeriden, söze döküp yakmak, kurtulmak için ve putlaştırmamak için...
Şöyle dedi sanki bir ses, bana, sana hepimize;
Bir haftanı
n sonunda herkesin gözünde yaşamın ışığı yeniden parladı. Başını karanlığa gömmüş devekuşları gibi, kendiyle fazlasıyla meşgul, ürkek ve nefesini tutmuş bekleyen sen, kalbinde savaş tam tamları çalan, yaratıcı sene dönüşmeye yüz tuttu.
Sava
şın sahte benlikle, sen olduğunu sandığın şeyle, sen olmanı engelleyen şeyle, çocukluğundan beri sırtına bir yük gibi bindirdiğin duygularla, kendine yönelik acımasız yargılarınla, takıntılarınla, ayağını yere basma korkularınla, kibrinle, utancınla, kendine acımanla, verme konusundaki cimriliğinle, alma konusundaki korkularınla, saymakla bitmez, yani boktanolan ne varsa, onlarla. Bu pislik içindeyken kokmuyor, ya da sen kokusunu duymuyorsun. Kundalini Yoga tam bu noktada devreye giriyor, seni biraz zorlamak ve salıvermene yardımcı olmak! :)

Bu durumda yapılabilecek iki şey var, kaçmak ya da kalmak. Eğer kalırsan utanılacak bir şey olmadığını görüyorsun. Pislikten korkmana ya da onu dışlamana gerek yok. İçini bir rahatlama kaplıyor, bir an bir gülme alıyor ki seni, açılan kapılarından ilahi ışık içeri dolmaya başlıyor, gıdıklanıyorsun, kendinden özgürleşme! Kalabilmek için sana güçlü bir sinir sistemi lazım, verimli bir toprak. Ve sonra, toprağında bu pislik, en güzel meyveler için besin olmaya başlıyor. "Sen"in tadını arttırıyor. Göz görmeye, kulak duymaya başlıyor. Benlik meyve veriyor. "Nefes alıp vermek, bu kadar kolaymıymış". Hayret! .. diyorsun. :)Yani gübreyi bile kalbin bostanına döktüğünde, senin için faydalı bir şeye dönüştürmek mümkün; yaranı gör, kabul et, saygı duy ve onu aş; içinden gelen ses sana bunları söylüyor…
Sat Nam!

(Sonraki sayılarda devam edecek)


                              Y aklaşan Etkinlikler, Mart-Haziran 

Seviye 1 İsviçre - Zürih, Temelmodülü ilk kısım 1-3 Mart
Seviye 2 Tayvan -“Otantik İlişkiler modülü - 2-7 Mart
Seviye 2 ÇinYunnan Dağları, Zihin ve Meditasyonmodülü - 18-25 MartDOLDU, yeni kayıt alamıyoruz.
Gurdjieff Hareketleri ve Kundalini Yoga Çin - Shenzhen - 27-31 Mart
Seviye 1 Avustralya – Brisbane,Temel modülü , 3-9 Nisan
Seviye 1 AvustralyaMelbourne, Benlik modülü ikinci kısım 11-14 Nisan
Seviye 1 İsviçreZürih, Temelmodülü ikinci kısım, 12-14 Nisan
Seviye 2 Avustralya - Brisbane, “Otantik İlişkiler modülü, 16-21 Nisan
Seviye 1 Çin – “5 Element modülü 27 Nisan-4 Mayıs
Seviye 1 İsviçre - Zürih, Benlikmodülü ilk kısım, 3-5 Mayıs
Yeniden Doğum Atölyesi, Çin, 17-19 Mayıs
Seviye 1 Türkiye, 5 Element modülü - 22-28 Mayıs
Seviye 1 Avustralya – Brisbane, Benlik modülü, 02-08 Haziran
SunChild Çocuk Yogası Eğitmen Eğitimi (ilk kısım) – Viyana, 05-09 Haziran
Seviye 1 Avusturya, “5 Elementmodülü - 11-18 Haziran
Seviye 2 Türkiye, Canlılık ve Stresmodülü, 25-30 Haziran

 


Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga and Numerology School

www.3aaa.asia / info@3aaa.asia – Teacher Training Worldwide

Copyright © 2019 3AAA, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp