Copy
Önceki bültenler BURADA
Gelecek programlar bültenin son kısmında! 


Temmuz Bülteni

“Zihnin fethiyle arayış son bulur ve zafer elde edilir.” - Guru Nanak

Bu ay ne üzerine çalışabilirim?

Her ay, sizi, bir öğretmen ya da öğrenci olarak, Yogi Bhajan öğretilerinin farklı yönlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Bunun için Yogi Bhajan’ın öğretilerine göre sayıların nitelik ve yönlerini işleyen ve 10 spiritüel bedene bağlayan Kova Çağı Numerolojisini kullanıyoruz. Sayılar bilincimize bakmamız, yaşamımızdaki eş zamanlılığı fark etmemiz için büyüleyici bir pencere açarken, içinde yaşadığımız birbirine bağlantılı gerçekliğe derin bir anlayış getiriyor.

2019

7

Dinlen & değerlendir

Beklentilerden sonuçlara

Daha derin anlayış

Temmuz (7) ayına girerken boşu boşuna koşturduğumuzu hissediyor olabiliriz. Aktif zihnimiz çok fazla prana tüketiyor. Fiziksel bedenimizden kopmuş halde, ne zaman dinlenmemiz ve rahatlamamız gerektiğinden haberdar değiliz. Biraz ara vermeye ve hayatlarımıza hafiflik getirmeye ihtiyacımız olabilir. Bu yavaşlama dönemi yılın ilk yarısından beri biriktirdiğimiz tecrübeler açısından geriye bakmak ve şu anda olduğumuz yeri değerlendirmek adına bir fırsat olabilir. Geçmişe pişmanlık ve kinle tekrar bakmaya gerek yok, o geride kaldı. Zihnimizi geçmişi analiz etmek için kullanmaya ihtiyacımız yok. Daha çok tarafsız bir şekilde şu anda nerede olduğumuzu düşünmek ve geçmişten ders çıkarmak için temiz bir zihin kullanmakla ilgili. Bu bizlere, yılın ikinci yarısını planlamamıza ve kendi gerçekliğimizi taşımak için gereken doğru yansımayı ve tutumu bulmamıza yardımcı olacaktır.
 

“Kişi, neye odaklanıp odaklanmayacağını anlamak için gücünü ve enerjisini ruhundan alıyorsa, endişelenecek hiçbir şey yok demektir. Auranın yansıması onun varlığının parlaklığını düzenleyecektir. Çevreyi ve fırsatları oluşturacak tüm manyetik alanlar birbirleriyle bağlanacak ve uyumlanacaktır. Tüm çevre onun amacına uygun olarak faaliyet gösterecektir.” – Yogi Bhajan


Yılın ilk 6 ayı çoğumuz için çok yoğun geçti. Ateş (3) bırakmamız gereken çoğu blokajı (iş, ilişkiler, …) yıktı, temizledi ve iyileştirdi. Bu bizlere bağlılıklarımızı bırakabilme şansı ve orijinal doğamıza, evimize bağlanabilme şansı verdi. Bu kısa bir süreliğine bile olsa sonsuz doğamızı hatırlamak için yeterliydi.

Bu ay, birlik hissini kendimizin dışarısında ne kadar çok aradığımızı ve bu illüzyona hala ne kadar bağlı olduğumuzu gözlemleyebiliriz. Maalesef ruhumuzun başkalarına da yansıttığımız doğuştan gelen bir özlemi var. Bu özlemi başka kısıtlı bir varlıkla birleşerek gidermeye çalışıyoruz. Başka şeyler geçici mutluluk kaynakları haline geliyor ve ilişkiler olmadığı zaman depresif hale geliyoruz. Bağlılık bizi istemsiz olarak beklentilere ve kızgınlıklara sürüklüyor. Cinsel olarak deniyoruz (beden), iyi bir arkadaş olarak deniyoruz (zihin), aşık olarak deniyoruz (duygu), fakat hiçbirini hissetmeyi başaramıyoruz. Karşımızdaki kişi asla yeterli olmuyor veya biz kendimizi yetersiz hissedebiliyoruz. İlişki, bizim ve partnerimizin beklentilerinin karşılanması gereken bir stres alanı haline dönüşüyor. İki durumda da anlaşmazlık oluşuyor. Bu beklentiler içten içe birliğe duyduğumuz özlemin yaratmış olduğu gerginliğe tepki veren zihnimizin ürünü.

İlişkileri mutluluğumuzu ifade etme biçimi olarak görmeliyiz, mutluluğu arama yolu olarak değil! Birleşmenin doğru ifade edilişi birisini veya bir şeyi etrafımıza dahil ederek hayatı deneyimlemektir. Bu yogadır.

Tüm bu evren çalışan bir elektromanyetik alanın bir arada varoluşudur. Aramızda ayırım yoktur. Tüm enerji alanları elektromanyetiktir; bu da demek oluyor ki ruhlarımız iç içedir.

Bu ayı gözlemlemenin diğer bir tarafı da ruhsal olarak büyümek için ne kadar dışarıya baktığımızdır. Ruhsal büyüme bilincimizi ‘ben’ in ötesinde götürebilmek konusunda bir blokaja dönüştü. Bizlere, anlaşılabilecek bir şey, çözülecek, düzeltilecek, değiştirecek bir şey olduğu illüzyonunu verdi. Bunun sonu yoktur. Workshoplara ve çalışmalara katılarak kendimizi çok meşgul ediyoruz ve problemlerimizde aşırı ben merkezci bir tutuma bürünüyoruz. Bu problemler dikkatimizi dağıtıyor ve bizleri orijinal evimizden uzak tutan yeni bir kimlik oluşturuyor. Aslında kendimizde değiştirmemiz gereken hiçbir şey yok. Tamız ve spritüeliz. Sadece zihnimizin oyalamalarının, fantezilerinin, yargılamalarının, yansımalarının tüm zamanlarda ve mekanlarda bulunan kutsal varlığa olan erişimimizi bloke ettiğini fark etmemiz gerekiyor. Ulaşmamız gereken hiçbir şey, gitmemiz gereken hiçbir yer, olmamız gereken hiç kimse yok.

Gerçek acımızla yüzleşmekten kaçabilmek için bu yarattığımız spritüel meşguliyete ne kadar bağlıyız? Bize yanlış dayanak oluşturan bu zihinsel illüzyona ne kadar bağlıyız?

Bu ay “ya hep ya hiç” (7+3=10). Zihinsel kapasitemiz ruhumuzla desteklendiğinde çok berrak olabilirizAura saydam olur (elementler dengede) ve ruhun ışığının yolumuzu aydınlatmasına izin verir. Başka bir deyişle bilinçaltımız tetiklenirse, auramız ruhun ışığını filtreler ve düşüncelerimiz limitli tanımlamalarımızla dolar. Kendimizi yargılamamak ikinci durumda önemlidir, fakat zihinsel konuşmalarımızla tamamen özdeşleşmemizin bir sonucu olarak ortaya çıkan zorlukların yanı sıra kendi egoisttik eğilimlerimizi açıkça görmenin zamanı artık geldi. Fiziksel bedenimizle derin iletişim halinde olmak zihni doğru şekilde kullanabilmenin ve kendi yarattığımız bu illüzyondan sıyrılabilmek için bir garantidir.

Bu berraklığı kendi hayatımızı meditasyon ve pratik yapmak için yeni motivasyonlar bulmak konusunda nasıl sabotaj ettiğimizi görmek için kullanabiliriz!

Haydi kendi içimizdeki ışığı parlatarak birbirini yukarıya taşıyan insanlar olalım!

 

“Hu ışık demektir; man ise zihin demektir. Bir insan zihinsel bir ışıktır; beden varlığı olduğu kadar bir zihin varlığıdır. Ama kendini bir insan olarak tecrübe etmek için, aklını sonsuzluk yaşamaya şartlandırmak zorundadır. ”- Yogi Bhajan

Bu ay için önerilen Kriya ve Meditasyonlar

1. Pranayam “Zihni Kontrol Et”, 6 dk.

Parasempatik sinir sistemini stimüle ederek zihnin aktivitesini değiştirir.

2. Kriya “Aurayı Güçlendir”, 9 dk.

İç ateşimizi stimule eder ve aura alanımızı güçlendirir.

3. Kriya / Meditation “Kova Çağı İçin Kendini Güçlendir” 60 dk.
YB bu kriya için; “Siz doğuştan güzelsiniz. Kendinizi reddederek kendi çirkinliğinizin kurbanı oluyorsunuz. Siz doğuştan bilgesiniz, kendinizi inkar ederek deli oluyorsunuz. […] Kendi içinizdeki enerjiyi kabul etmelisiniz. Size kimse dışarıdan bir şey enjekte etmeyecek. Kendi manyetik alanınızı değiştirin.” demiştir. Bu kriya/meditasyon başkalarına olan bağımlılığımızı ve beklentilerimizi kırar. Zihinsel oyunları ve onlara nasıl bağlı olup tanımladığımızı temizler. Bizi derin benliğimize kökler ve karakterimiz ruhumuza hizmet edebilir.Yeniay 2 Temmuz (Avrupa saati):

“Aurayı Güçlendirme Kriyası”, 9 dk.
“Varoluşa Meditasyon, Ben, Ben”, 11-31 dk.
“Narayan Shabad” mantrasını söyle, 11- 31 dakika


Dolunay 16 Temmuz (Avrupa saati):

“Aurayı Güçlendirme Kriyası”, 9 dk
“Kendine Bağlılık Meditasyonu”, 22 dk.
“Narayan Shabad” mantrasını söyle, 11- 31 dakika

 

Kriyalara ulaşmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Beslenme Önerisi: Kendi “ghee”ni yap!

Ghee yapmak ateş yoluyla netlik ve akışkanlık kazandıran bir dönüşüm sürecidir.
Organik tereyağı satın alın.
Ghee yapmak için, tereyağını hafifçe orta derece ateşte eritin. Eridikten sonra yağ üç katmana ayrılacaktır. Tereyağının miktarına bağlı olarak bu işlem için gereken zaman değişecektir. Üst katmanda köpük oluşur, süt kalıntıları tavanın alt tarafına doğru geçer ve arınmış yağ bu ikisi arasında birikir. Köpüğü temizleyin ve kalan arınmış yağ hazır olduğunda ghee’yi alın (tercihen bir pamuk bezle). Yemeklerinizi ghee’yle pişirebilir ve kızartabilir; ghee’nizi hazırladığınız yemeklerinize katabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken mantra söylemek ghee’yi sübtil enerjilerle doldurur ve meditatif bir alana girilmesine yardımcı olur.


Önerilen mantralar:

(Bu mantralar Vedik geleneklerden gelen Sanskrit dilindedir. Yogi Bhajan üçüncü mantrayı bazı özel meditasyonlarda kullanmıştır.)

1) Ganesha Mantra: OM GUM GANAPATAYE NAMAH(a)

2) Gayatri Mantra: Om Bhur Bhuvah Swah Tat-savitur Varenyam Bhargo Devasya Dhimahi Dhiyo Yonah Prachodayat

3) Tryambakam: Om Tryambakam Yajamahe, Sugandhim Pushtivardhanam, Urvarukamiva Bandhanan, Mrityor Mukshiya Maamritat

Emrah Akkalaban’dan bir yazı, 2018 1. seviye öğrencisi Türkiye

"Aşka uçarsan kanatların yanar, aşka uçmazsan kanatların neye yarar" - Mevlana

Kendinle ilgili sahip olduğun inançlar eylemlerini yaratıyor, eylemlerin inançlarını besliyor. Bu döngünün seni yuttuğunu farkedip, tutunduğun kimliği bir an bıraktığında, nötr alana giriyorsun, aşka ve acıya duyarlı olduğun ama onlarla özdeşleşmediğin alana, fırtınanın gözüne. Tutunduğun tarafını bıraktığında, onun da kendisini ifade etmesine izin veriyorsun, belki ilk defa, öfken öfkesini, hüznün hüznünü, ümidin hevesini, gülüşün yüzünü gösteriyor, ilkbahar gibi canlanan bedenin, kanatlanıyor.

Tüm duygularına ev sahipliği yapıyorsun, artık gerçek ev sahibinin bu duygular ve kafanda dönüp duran düşünceler değil, ruhun olduğunu bilerek yaşamaya başlıyorsun. Kendini ararken korkun ve ümidin eşlik ediyor, bir çift kanat gibi. Negatif zihnin ve pozitif zihnin birlikte kanat çırpıyor, her kanat çırpışında seni nötr alana taşıyor, yaşamın nefesine, nefesin sesine. Simurg'u arayan kuşlar gibi, O'nu bulana kadar uçacaksın biliyorsun, "O"nu bulduğunda "O" olduğunu bulana kadar uçacaksın ve önünde 7 vadi var. Gerçeğin bilgisi 12. yy. sufilerinden de Yogi Bhajan'dan bildiğimiz Kundalini Yoga öğretisinde de aynı... Öğretilerin iki nehir gibi tam kalbinde buluşmasıyla heyecanın daha da artıyor.

“Tanrı kayada uyur, bitkide rüya görür, hayvanda canlanır ve insanda uyanır" - İbn Arabi

Değil mi ki, sende uyuyan da sende uyanan da "O", sahte & gerçekte olmayan bir benlikten kurtulmak için neden bunca ömür, bunca çaba, bunca vadi, bunca kendini zorlama, madem bu kadar yakın, neden bunca çaba. Zaten sende olanı bulmak için, yine de aramak… Ne garip bir paradoks!

Sufi’lerin 7 Vadisi, Kundalini Yoga Öğretisindeki Mutluluğa Giden 7 Adım ve Benzerlikleri

İranlı şair ve mistik Feridüddin Attar eseri Mantric at-Tayr’da (The Conferance of the Birds), mitolojik bir kuş olan Simurg’u bulmak için yola kuşların hikayesini anlatıyor. Her kuş ayrı bir insan tipini temsil ediyor. Şiirin büyük bir kısmı yolculuk boyunca kuşlar ve öğretmenleri arasında geçen konuşmaları anlatıyor. Yol oldukça uzun ve kuşların büyük bir kısmı vazgeçiyor. Sonunda Simurg’u bulan bir avuç kuş hikayenin sonunda aslında aradıkları şeyin kendi suretleri olduğunu görüyorlar ve şaşkınlığa düşüyorlar. (Kaynak)

Farid ud-Din Attar’ın 7 Vadi’si Yogi Bhajan’ın “Mutluluğa Giden 7 Adım’ı” nı anımsatıyor

1. Vadi: İstek - Commitment
Yogi Bhajan'ın tarif ettiği mutluluğa giden 7 adımın ilki, sufilere göre de istek vadisi. Tasavvufta egonun arzularını tanıması ve bunlardan vazgeçme iradesi göstermesi. Bir yerlerden duyduğun, belki varlığını hissettiğin, belki duyumsadığın şu "büyük kuşu" arama ve bulma isteği. Değişime özlem, artık yeter deme gücü; olduğumu sandığım kişi olmak zorunda değilim!

2. Vadi: Aşk - Character
Aşk, karakterin oluyor. Kalpte yangın başlıyor bir kere ve söndürmek için "O"nu daha da hatırlaman gerekiyor sanki. Etrafında yayılan mananın içsel bir ışığa dönüşü, tüm yönlerin aşka dönüşü... Sufilere göre kalbe ateşin düştüğü yer, sen kalmayana kadar yanma yolunun başlangıcı... Kanatlarını çırpışın başlıyor...

3. Vadi: Marifet - Dignity
Onur, insanlar arasıdaki sen yeni bir anlam kazanıyor, perdelerin kalktığının ve "O"na yakınlığının bilincine varıyorsun. "Beşerlikten" (Personhood) soyunmuş bir insan olmanın tadını alıyorsun. Ne zaman olur bu biliyor musun? Diyorlar ki ne zaman sevmediklerin, sevdiklerin olur, işte o zaman. "Anla ki diğer insan da sensin." (O diyor ki: "Ben yer ve göklere sığmadım ama inanan kulumun kalbine sığdım") Diğerleri için ne yapabilirsin? Hizmet (seva) başlıyor...

4. Vadi: İstiğna - Divinity
Evrenin, seni bir sandal gibi taşıdığı ve ikilik küreklerine ihtiyaç duymadığın hal... Yüreğindeki tüm putlar kırılıyor, somutlar ve soyutlar... Mesela alışveriş hastalığı somut bir put, ama ne bileyim kendini kanıtamaya çalışmak inceden bir put... Ne çok put var kırılması gereken. Hoşnut olma vadisi bu, herşeyden ve her durumdan, şüphe ve kaygı perdelerinin de kalkışı, keskin görüş... İnsanlar da senden hoşnut oluyor, sana güveniyor, senden korkumuyor. Belki de ilahilik, bitmeyen hoşnutluktur.

5. Vadi: Tevhid - GraceZerafet, "bu vadiye kadar olanlar her kuşun gayretiyle mümkün, bundan sonrasını aşmak için birlik olmak gerekir" deniliyor. "If you can't see god in all, you can't see god at all." “Eğer herşeyde O’nu göremezseni hiçbirşeyde onu göremezsin.” Sen hazırsan o da hazır, kapıyı çalman gerekiyor, inatla çalman... Birlik halinin deneyimlenmesi... İkilik algısı, zaman ve mekanın ortadan kalkması, senle benim aramda fark yok, daha doğrusu hem var hem yok. Sat kartar! Sufilerin deyişiyle “ne gelirse O’ndan”.

6. Vadi: Hayret - SurrenderKendini yok ettiğin ve aklın aradan çekildiği yer. Sonsuz çeşitlilikteki varoluşun an be gözetlenmesi ve buna duyulan hayret! Hayreti bile geride bırakma ve teslimiyet! "Coşkun pınar denize doğru giderken geri döner mi. Deniz kokusu yaklaştıkça, yüreği ile görenler şevkle ve heyecanla, gönül gözü kapalı olanlar da korkuyla yaklaşır. Biri kavuşmanın aşkıyla yaklaşır, diğeri, eyvah yolun sonu der. Temiz ol gel, işte mesele bu. Tüm benlerinden soyun da gel, seni sen yapan ne varsa. Dünya'ya geldiğin gibi gel, dost, yanına gelen yoldaşını böyle ister." Sen senden geçmişsin, hal bu.

7. Vadi: Fena / Yokluk - HappinessSeven ve sevilen bir olur ve dalga okyanusa karışır. Ölmeden önce ölünür, vadinin sonunda koskoca bir ayna gibi "O" görünür, sen veya ben kalmaz…

“ ‘Ben’in tek anlamı birisi için bir şey yapabilmektir. Eğen ‘Ben'i kendin için kullanırsan, hayatını harcamış olursun.” Yogi Bhajan

 

                                      Fıkra – Yeni Pozisyon

Yeni bir iş için açılış merasimi yapılacaktır ve iş sahibinin arkadaşı çiçek göndermek istiyordur. Çiçekçiye gider ve harika bir buket siparişi verir. Çiçek mekana ulaşır ve mekanın sahibi kartı okur: “Huzur içinde yat” . Alıcı öfke içinde şikayet etmek için çiçekçiyi arar. Adamın öfkesiyle karşılaşan çiçekçi özür diler ve “Yanlışlık için özür dilerim bayım ancak sinirlenmek yerine, bugün bir yerlerde bir cenazeye giden çiçeklerde üzerinde “Yeni pozisyonunuz için tebrikler” yazan bir kart olduğunu düşünmeye çalışın.”

Dünyada AAA
Hikayeler, etkinlikler ve programlar
Ayın Fotoğrafı
Birlikte 40 günlük sadhanayı bitirdik!

 
Parlayan Ines ve Priti Jaidev Kaur! 2019 1. Seviye Avusturya
Avusturalya

Benlik Modülü, KY Eğitmen Eğitimi 1. Seviye.
Melborune’den KY eğitmeni ve AAA TNT’si Siri Hari’den:
Bu Haziran Noosa’da harika ve meraklı ruhlarla dolu insanlardan oluşan bir grupla, Kundalini Yoga eğitmenlik eğitiminin ilham verici bir haftasını geçirdik. Geçttiğimiz Nisan’da geldiğimiz yere geri döndük ve hemen doğanın bizi karşılayışında bir şeyin değişmiş olduğunu, etrafın değiştiğini hissettik - veya değişmiş olan bizdik, belki de ikisi de. ☺ Bir şekilde doğanın bizi içine çektiğini, onun bir parçası olduğumuzu kabul ettiğini hissettik. Bu haftanın bizi insan yapan şeylerin, zihinlerimizin, bedenlerimizin, ruhlarımızın birçok yönünü tartışan kutsal “Benlik” öğretilerini keşfetmeye ayrılmış olması o kadar uygun oldu ki. Bu dünyada insan olmak nedir? Guru Nanak bize şu cevabı vermiştir: “Ek ong Kar.. Biz biriz: birbirimizle, dünyayla… biz biriz.”

Bu grupta elle tutulur bir birlik ve kabulleniş, toprağa ve Avusturalya’daki eski aborjin mirasına derin bir bağ vardı. Son gün sonunu görebilecek kadar yakın ve ortasında bir kanguru gördüğümüz bir gökkuşağıyla kutsandık!!

"Hepimizin bir ortak noktası var. — hepimizin farklı bir zihni, farklı bir bedeni var fakat ruhlarımız bir —tek bir ruhun parçalarıyız. Eğer ruhu birbirimizde görebiliyorsak ve onu anlayabiliyor, saygı duyabiliyorsak o zaman bu birlik sonsuz olacaktır." Yogi Bhajan

Avusturya

Birinci seviye beş element haftası Ferienheim Niklasdorf, Grüner See.
Satmukh yazdı :
“Her tecrübeden yararlandığımız doğru olsa da, bu sefer doğa bize tüm güzelliklerini gösterecek kadar merhametliydi. Tabi ki Niklasdorf’u geçen sene her gün yağmur yağdığı için bu şekilde hatırlamıyorduk. Bu sefer hava güzeldi ve mekan bütün elementlerin birbirleriyle ilişkilerini sergiledi. Yeşil göl, su seviyesi yüksek olduğu için bankları, yolu, ağaçları içine aldı. Nadir orkideler her yerde yeşerdi. Birkaç gün sonra ağaçlar kollarını açtı ve bizi dünyalarına davet etti. Bu bağlantı sessizliğimizi derinleştirmemize ve boşluğu dinlememize yardımcı oldu. Boşluğun gerçekte ne kadar dolu olduğunu, hepsinin birbirine bağlı olduğunu ve dünyanın ve varlıkların yaşadığı ve hareket ettiği tek evrensel enerjiden haberdar olduğumuzu fark ettik. Yolculuğumuz boyunca Guru tarafından yönlendirildik. Öğrencilerin özveri ve güveni bu canlandırıcı deneyimin anahtarıydı. Sonsuza dek minnettarım.”

*******
Viyana’da yaz master dersleri Satmukh and Sat Sarbat ile devam ediyor!
Yer: 1020 Viyana , www.yogaji.at (Kleine Mohrengasse 6-8), Çarşamba akşamları 19:00 den 21:30 ‘a kadar. Diğer tarihler: Temmuz 24, Ağustos 28, ve Eylül 25. İletişim: info@3aaa.asia kayıt olmak için mail atabilirsiniz. Stüdyo küçük olduğu için erkenden kayıt olmayı unutmayın!!
*******

Çocuklara yoga öğretmek için tasarlanmış SunChild Eğitmenlik Eğitimi’nin ilk modülüne katılan küçük grupla çok eğlendik. İkinci ve son modül 4 Temmuz’da başlıyor.

Katılımcılardan biri olan Randeep Prem Singh’in paylaşımı:
“Alan benim iyi hissetmeme ve bırakabilmeme izin verdi. Küçük Randeep Prem’in enerjisine tamamen dalabildim, öğretileri ve dersleri yeni bir perspektiften deneyimledim. Eğitimler her zaman daha da gerçeğe dayalı ve bilgili oluyor. Öğretmenlerin ruhları, kalpleri ve gösterdikleri dürüst çabaları eğitimi özel bir deneyim kıldı. İçimizdeki çocukla ve yaralarıyla ilgili deneyimler de yaşadık ve bu hassas yönleri işlerken alanda çok fazla güven vardı. Sat Sarbat and Satmukh’a bu yolculuk için teşekkür ederim.”

Randeep Prem, gelişimde gösterdiğin çaba ve öğrendiklerini paylaşmadaki tutkun için biz de sana teşekkür ediyoruz!

*******

AAA, 19-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Avusturya festivaline katıldı. Özlem ve aidiyet üzerine verdiğimiz dersten sonra katılımcı Veronika Alusia bize şu mesajı gönderdi:
“Sağ burun deliğimizi kapatarak başladığımız sınıfta, nefes alma ve “özlem ve aidiyet”e bağlanma ve ayrılığın acısı ile gözyaşlarım akmaya başladı ve kalbimde derin bir şey açıldı. Gerçek hayatta her zaman bu acıdan, korkudan, ve derin üzüntüden kaçarken, ŞİMDİ bunu deneyimlemeyi seçiyorum dedim. Ve yaptım da! Bu iki saat kalbimi ve ruhumu hissettim, tonlarca pişmanlık, kalp kırıklıkları, hüzün… ve bunların ötesinde derin sevgi ve iletişimi hissettim. Bir şeyler sadece taşındığım için şifalandı. Hayatımda Kundalini Yoga ve öğretmenlerimin desteği ve güzel Sangat’ımız olduğu için çoook şanslıyım. BİZ SEVGİ JENERASYONUYUZ!”
*******

Bu istek Campina’dan geldi: (http://www.campinas-yogaville.at/):
“Namaste, ben “Campina's Yogaville” yoga stüdyosunun sahibiyim ve sonbahar ve yaz dönemi için eğitmenler arıyorum. Belki öğrencileriniz ve sertifikalı öğretmenleriniz küçük samimi ekibimize katılmak ister. Kişiler bizim için önemli olduğundan küçük gruplar halinde çalışıyoruz. Mesajlarınızı bekliyorum. Namaste – Campina”
Çin

Yeniden Doğum atölyesine katılan bir öğrenciden bir mesaj aldık; yeniden doğumdan sonraki deneyimini bu şekilde anlatıyor:

“Bu Yeniden Doğum Atölyesinde RE MAN'i 1001 kez okumanın sihirli deneyiminin ardından, aylık olarak RE MAN Shabd’ın 62 dakika okunmasına devam etmeye karar verdik. Yeniden Doğum Atölyesi'nde 7 saatten fazla mantra söyledikten sonra, elektromanyetik alanımız o kadar net ve şeffaf oldu ki gerçeklik için var olan filtreler ortadan kalktı! Ve "gerçeklik" sürekli bir sevgi akışı oldu.

Özellikle Yeniden Doğum Atölyesinden döndükten sonra hayatımın dönüşümünü paylaşmak istiyorum! Gerçekten çok açık ve şeffaf hissettim ve maddenin mekansal boyutunun çok daha yüksek ve daha derin olduğunu. Ego çatışması üzerinde durmak zordur ve egonun eylemlerin ve fikirlerin ya da gerçeğin arkasında olup olmadığını açıkça görmek zordur. Zihin ve beden şimdi rahatlama durumunda. Bunun, Jappa'yla ve yeniden doğumla bir ilgisi olmalı! Filtre gitti, gerçeklik mevcut! ”

Fransa

Yoga Bahar - Fransız Kundalini Yoga Festivali - 2019

Govind Bhajan Singh’den bir katkı AAA birinci ve ikinci seviye öğrencisi 2018/2019:
“Fransız Sangat’ımız her yıl ilkbaharda Fransa'nın merkezinde bulunan güzel bir şatoda toplanıyor. Nehir, yeşil alanlar, tavus kuşu ve güneş ışığı bu 4 günlük uygulama için ortamı oluşturuyor. Bu yıl, önceki yıllarda altı ilk adımı inceledikten sonra Mutluluğun Basamakları teması etrafında toplanıyorduk. Yogi Bhajan bu 7 adımı şu şekilde açıkladı: Taahhüt, Karakter, Onur, İlahiyat, Zerafet, Ödün vermek ve Mutluluk. Bu baskı için, okulda birbirimizi tekrar bulmaktan mutlu olan birkaç öğrenciydik, Seviye 2 için hazırlanan oldukça yoğun bir diyetin ortasındayken duygularımızı değiş tokuş ettik. Mutluluk konusunu araştırmak, o kadar kolay bir şey değildir; çeşitli öğretmenlerin sahnede görüşlerini paylaştıklarını keşfettik: Mutluluğa ulaştığınızı düşündüğünüzde, aramanız gereken daha ne var? Mutluluk arayışı, bu orijinal ayrılıkla başlar, bu özlem Ong'dan gelmek ister. Her zaman bu ayrılığın yarattığı bu büyük boşluğu doldurmak için bir şeyler peşinde koşarak günlük hayatımızı besleriz. Bu festivalden sonra, mutluluğun bizim için çok farklı bir anlamı var artık: Bu, tüm arzuların yerine getirildiği anlamına gelmiyor, tüm arzuların kaynağının şimdi sessiz olduğu ve aynı zamanda büyük boşluğu gözlemleyecek ve kabul edecek kadar güçlü olduğumuz anlamına da geliyor. Ne olursa olsun doldurmayı denemekten vazgeçtiğimizde ortaya çıkar. Her zamanki gibi, öğretileri paylaşmanın ve bir topluluk olarak birlikteyken nasıl tezahür ettiğini görmenin bir nimet olduğunu hissettik. Guru, her yüzde, her gülümsemede, her nefeste vardı. Mutluluk sadece olduğu gibi anı kabul etmektir. "Mutluluk, içimizde bir alanı, yeterince derin bir alanı ve gelen her şeyi karşılamaya yetecek bir alanı açabilme yeteneğimizdir".
Sat Nam ”

Türkiye

Türkiye'deki ilk AAA İkinci Seviye Eğitmen Eğitimi modülü yeni bitti. Modülü Sat Sarbat Kaur ile birlikte öğreten Fateh Singh, deneyimi hakkında şöyle yazıyor:
“Yaratılışın örgütlenme kuvveti (Vishnu) üzerine yapılan meditasyon bizi bir adım daha ileri götürdü. Narayan Shabad sayesinde, vücudun zekası konusundaki farkındalığımız muazzam bir şekilde arttı. Ayurveda’nın 6 tadıyla sevgiyle yapılan yemekler bize bu süreçte çok yardımcı oldu. Organların kişiliklerine çok derinden bağlanabildik. Yemekler iki mükemmel sevadar, Dyaljeet Singh ve Sach Devah Kaur tarafından pişirildi. Tantrik ghee her gün elementlerin sırasına göre farklı bir mantra söyleyerek hazırlandı.
Vücudumuzun ne kadar güzel ve karmaşık olduğunu ve birçok insanın yemek yemek veya yemek hazırlamak için nasıl bir anlayışa sahip olduklarını anladık.
Dünya ve tüm yaratılış için yenilenmiş bir saygı duygusuyla bitirdik.
Sat nam :) ”
 Seviye 2'ye katılmakta tereddüt ediyorsanız, 2017/18 öğrencilerinden 2. Seviye hakkındaki bazı düşünceleri burada bulabilirsiniz:

“Katıldığım her Seviye 2 modülü keşif dolu bir yolculuk. Büyüdüğüm, anladığım ve bağlantı kurduğum. Ritmi ve içeriği ile sınırlarımı ve sınırsızlığımı fark ettiren, kendi öz benliğimle biraz daha yakınlaştığım ve her seferinde aynı kişi olmayarak döndüğüm bir eğitim.. Bazen zorlayıcı, çoğu zaman çılgın ama her zaman derin, dönüştürücü ve sıradışı…”
Aysu Yıldız (Sach Devah Kaur)

“Seviye 2 eğitimlerinde aynı yolda, aynı niyette olan insanlarla bir arada bulunmanın ne kadar önemli olduğunu fark ettim. Her modül içimde farklı bir noktayı derinleştirdi ve beni iç ışığıma bağladı. Ayna tutma etkisi inanılmaz derindi. Gerçeğin yolunda olan her Kundalini Yoga severe tavsiye ederim.”
Theo Gilij (Dyaljeet Singh)

                                Yaklaşan Etkinlikler Temmuz - Ekim

 

Viyana’da master yaz sınıfı – Temmuz 3, Çarşamba akşam 19:00 21:30 arası

SunChild çocuklara öğretebilmek için eğitmen eğitimi, Avusturya (ikinci modül) – Viyena, Temmuz 04-07

Yaz master sınıfı Viyana–Temmuz 24, Çarşamba akşam 19:00 21:30 arası

Avusturya ikinci seviye , Modül “Bilinçli İletişim”, Ağustos 20-25

Viyena yaz master sınıfı – Ağustos 28

Sırbistan birinci seviye, Benlik modülü, Eylül 9-15

Birinci seviye İsviçre , 4 haftasonu (Benlik), Eylül 13-15

Viyana yaz master sınıfı – Eylül 25, Çarşamba akşam 19:00-21:30 arası


Türkiye, Yeniden Doğum, Istanbul BUMED, Eylül 28-29

Avusturya birinci seviye, son hafta sonu 2019 eğitimi, Eylül 27-29

AAA Çin Festivali Xiamen, Ekim 01-06

Birinci seviye Avusturalya, Modül 5 Element, Ekim 12-19

Çin birinci seviye, Wenshan, Modül “Temel”, Ekim 14-20

SunChild Avusturalya, Brisbane, Ekim 20-26

İkinci seviye Çin, Modül “Otantik İlİşkiler”, Ekim 29 – Kasım 3

 


Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga and Numerology School

www.3aaa.asia / info@3aaa.asia – Teacher Training Worldwide


Ajai Alai Awakening International Kundalini Yoga and Numerology School

www.3aaa.asia / info@3aaa.asia – Teacher Training Worldwide

Copyright © 2019 3AAA, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp