Copy
NAŠE DĚTI NÁS NAUČILY SE NEVZDÁVAT 

Milé maminky, milí tátové, zdravotníci, naše koordinátorky, členové, partneři, dárci a všichni blízcí předčasně narozených dětí,

koronavirus nás všechny paralyzoval. Zpomalil naše kroky, naše myšlenky, i naše plány. Přípravy akcí zcela zastavil.


Plánované dubnové Odpolední setkání rodin v Českých Budějovicích, Polanský běh pro Ostravu ani Běh pro miminka do dlaně hl. m. Prahy letos neproběhnou. Počátkem dubna ještě stále nevíme, jak dlouho všechna tato opatření budou trvat a co nám to přinese do budoucna. Čekají nás červnové oslavy 18. narozenin Nedoklubka a také jubilejní 10. ročník oslav Světového dne předčasně narozených dětí v listopadu. Ale víte, jak to v Nedoklubku máme… Naše děti nás naučily se nevzdávat... 

Zpomalili jsme. Vyhodnocujeme priority, sdílíme povzbuzující příběhy. Na každý den připravujeme se spřízněnými lékaři a sestřičkami pravidelné Vzkazy naděje na našem instagramu a facebooku. Připravujeme květnové vydání časopisu Nejste v tom sami, tentokrát na téma Následná péče o dítě s perinatální zátěží.

Odložili jsme naše celorepublikové pracovní setkání koordinátorek Nedoklubka i jarní návštěvy neonatologických oddělení s předáváním dárků a informačních materiálů rodičům malých miminek do dlaně… Ale tam, za zdmi nemocnic, se život nezastavil. Všechno běží ve stejném tempu dál. Děti přicházejí na svět, jen dočasně bez přítomností svých tatínků, i někdy spěchají tak, jako jindy. A my dál děkujeme za všechnu tu péči, ochotu a lásku, které prostupují novorozenecká oddělení v celé zemi. Za všechny šťastné a vděčné rodiče…

Bohužel jsme byli nuceni také zrušit BĚH PRO MIMINKA DO DLANĚ, plánovaný na začátek května.
 

K dnešnímu dni evidujeme registrační poplatky na tento běh ve výši 26.900 Kč. Tuto částku jsme se po dohodě s vedením pražských neonatologií rozhodli použít na nákup nanoroušek a nanofiltrů do šitých bavlněných roušek s kapsou. Nic v současné době není důležitější! 

Rozdělíme je celkem do 7 neonatologických center, kde pečují o předčasně narozená a nemocná miminka každý den, virus nevirus. Tyto roušky jsou primárně určeny maminkám, které přichází za svým miminkem. Aby ochránily sebe, dítě i zdravotnický personál. Našim běžcům moc děkujeme a slibujeme, že příští rok si to všechno vynahradíme… 

Víme, že roušky nebo filtry z tohoto materiálu ale uvítají i další neonatologie v republice. Proto právě dnes spouštíme výzvu pro zajištění dostatečného množství ochranného materiálu pro všechna perinatologická centra v České republice.

Máte chuť se zapojit i Vy? Můžete pomoci hned teď! 

Pomoc poputuje na místa určení díky našemu dlouhodobému partnerství se společností Zásilkovna a také prostřednictvím České pošty, která se letos též stala naším partnerem. Děkujeme!

Děkuji tímto našim obětavým koordinátorkám se srdcem na pravém místě. Tvořilkám, které v posledních týdnech vyměnily háčky za šicí stroje a obětavě a nezištně šijí roušky na pomoc těm, kteří je potřebují. Děkuji našim členům, kteří nás velmi podporují a díky nim můžeme fungovat dál. Našim partnerům a dárcům, jejichž příspěvky a dary pomáhají realizovat naše projekty a naši činnost. Rodičům, kteří jsou pro nás inspirací a dávají nám zpětnou vazbu, která nás motivuje pro naši další práci. Děkuji zdravotníkům. Všem lékařům, sestřičkám a dalšímu personálu, díky nimž vše běží dál.

Děkuji vám, že jste dočetli až sem. Díky za to, že vás zajímá, co se v Nedoklubku odehrává a kam směřují naše další kroky. Buďte všichni zdrávi, opatrujte se a zachovejte nám přízeň.

Už jste se dívali na naši výzvu? :-) https://www.darujme.cz/projekt/1202865

 

Za Nedoklubko,

Lucie Žáčková, výkonná ředitelka
zackova@nedoklubko.cz  

Jsme tým! :)
LETOS SLAVÍME 18. NAROZENINY! PODPOŘTE NÁS A POMÁHEJTE TAKÉ RODINÁM PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ
DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI :)
NEDOKLUBKO, z.s. 

Nechcete již odebírat Novinky z Nedoklubka? Klikněte sem  unsubscribe from this list
 
facebook
Webová stránka
Email


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nedoklubko · V Olšinách 16/82 · Praha 100 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp