Copy
TISKOVÁ KONFERENCE O DŮLEŽITOSTI VÝVOJOVÉ PÉČE I OSLAVILI JSME 12. SVĚTOVÝ DEN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ I KANGAROO MOTHER CARE CONGRESS V MADRIDU I NOVÝ PORG POMÁHÁ S NEDOKLUBKEM PEDIATRICKÉ DNY V MOSTĚ POZVÁNKA K VÁNOČNÍMU SETKÁNÍ S MUDR. MILENOU DOKOUPILOVOU PRVNÍ PŘEDČASNÉ VÁNOCE
TISKOVÁ KONFERENCE NA TÉMA VÝVOJOVÁ PÉČE
Mezilidský kontakt a minimalizace stresové zátěže byla hlavní témata letošního Světového dne předčasně narozených dětí. Na tiskové konferenci na Gynekologicko-porodnické klinice U Apolináře přiblížili specifika vývojové péče o ta nejmenší miminka neonatologové a další odborníci z kliniky.
Na fotografii prof. MUDr. David Cibula, CSc., prof. MUDr. Richard Plavka CSc., Zuzana Tomášková, BSc DiS. NNP RN, Lucie Žáčková, DiS, Doc. MUDr. Michal Koucký, Ph.D., MUDr. Lumír Kantor, Ph.D.
Děkujeme vedení a zdravotníkům kliniky za možnost spolupořádat tuto tiskovou konferenci, která významně přispěla k šíření povědomí o tématu. Zúčastnily se téměř dvě desítky novinářů, vzniklo mnoho článků i televizní reportáže a také rozhlasových rozhovorů, které najdete na našem webu.
Ve vestibulu v průběhu dopoledne probíhaly ukázky vývojové péče neonatologickou sestrou Zuzanou Tomáškovou. Na našem stánku jsme se setkávali s rodiči i zdravotníky, představovali jsme naši činnost a materiály. Odpoledne proběhlo v knihovně kliniky setkání s maminkami aktuálně hospitalizovaných miminek a s lékaři a sestrami s předáváním purpurových dárků.
Foto: Radoslav Vnenčák
SLAVILI JSME VE VŠECH CENTRECH V REPUBLICE

Purpurové dárky od partnerů pro rodiče s osvětovými letáky Světového dne předčasně narozených dětí, uvítací balíčky pro maminky s nejnovějším číslem našeho časopisu Nejste v tom sami s tématem "Prarodičům", chobotničky, čepičky a mušelinové šátky. Pro zdravotníky jsme letos nachystali naše symbolické dárky, purpurové čtyřlístky pro štěstí 🍀, klíčenky, výroční propisky a naše pralinky 🍬.
Oddělení po celé ČR se rozsvítila purpurovými světýlky na oslavu Světového dne předčasně narozených dětí.
 Děkujeme všem partnerům oslav 🙏💜

INTERNATIONAL KANGAROO MOTHER CARE CONGRESS IN MADRID, SPAIN 💜🦘
Mezinárodní kongres na téma klokánkování, slyšeli jsme přednášky na téma důležitosti kontaktu kůže na kůži hned od narození - i u předčasně narozených dětí a dětí s nízkou porodní hmotností. O vlivu tohoto okamžitého kontaktu na redukci stresu matky i miminka, snížení rizika sepse, blahodárném vlivu na produkci mateřského mléka a nastartování kojení a dalších pozitivních účincích…🙏💜
Velmi důležitý je skin to skin kontakt pro správný vývoj mozku.
Českou republiku zde zastupovala Lucie Žáčková, ředitelka Nedoklubka a MUDr. Jozef Macko, Ph.D., primář Novorozeneckého oddělení KNTB ve Zlíně.
NÁVŠTĚVA NEONATOLOGICKÉHO ODDĚLENÍ NEMOCNICE 12 OCTUBRE V MADRIDU
V rámci kongresu jsme měli možnost navštívit také místní jednotku intenzivní péče pro novorozence.
Rodiče mají prostor a možnost pečovat o svá maličká miminka v samostatných boxech kde je kromě inkubátoru a polohovacího klokánkovácího křesla také skládací postel.
Maminka malé Sofie narozené ve 23.týdnu i rodiče dvojčátek z druhé fotografie dostali naše čtyřlístky pro štěstí.
Velmi přínosná akce ve všech směrech, přivezli jsme si spoustu důležitých poznatků, informací a zážitků. 💜
#kangaroomothercare #skintoskin
VÝSTAVA KOJENÍ PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ V ÚPMD PODOLÍ
Od 21. listopadu je naše putovní výstava k vidění v prostorách Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze. Je tak třetím místem po KNTB Zlín a Všeobecné fakultní nemocnici v Praze U Apolináře, kde máme možnost tyto krásné a důležité panely vystavit. Poukazuje na důležitost mateřského mléka, kontakt s maminkou, dárcovství i alternativy, když všechno nejde podle představ…
O tom všem je kojení nedonošených miminek.
Až do Vánoc výstavu můžete v ÚPMD navštívit.
Děkujeme vedení porodnice za možnost toto téma komunikovat.
A také partnerům Medela CZ&SK a Weleda.
Na fotografii nové koordinátorky pro ÚPMD Denisa Kroc a Petra Weber se svými pomocníčky spolu s vrchní sestrou Veronikou Flégrovou a primářem novorozeneckého oddělení prof. Zbyňkem Straňákem.
20 000 KČ PRO NEDOKLUBKO OD TŘEŤÁKŮ ZŠ NOVÝ PORG
Máme velkou radost, že jsme mohli na pražské ZŠ Nový Porg převzít z rukou třeťáků dar pro FTN v pražské Krči. Ve škole se konala tradiční školní slavnost, kde v dobročinném stánku třeťáci prodávali své výrobky. Výtěžek ve výši 20 tisíc korun se škola rozhodla svěřit do rukou Nedoklubka.
Z části daru jsme pořídili deky a podhlavníčky do inkubátorů pro děti hospitalizované na neonatologickém oddělení Thomayerovy nemocnice. Druhá část je určena na podporu informovanosti rodičů po předčasném porodu, tedy na materiály, které připravuje a do porodnic v celé ČR připravujeme.
Srdečně děkujeme dětem a rodičům za podporu naší práce.💜
Na fotografii koordinátorka pro Thomayerovu nemocnici Petra Mlíchová děti ze ZŠ Nový Porg, Primář MUDr. Jiří Zach spolu s vrchní sestrou Janou Kudláčkovou.
PEDIATRICKÉ DNY V MOSTĚ
Měli jsme krásnou příležitost zúčastnit se 15. pediatrického dne v Mostě. Úvodní přednáška patřila paní Mgr. Šárce Smíškové, která je fyzioterapeutkou na dětském a dorostovém oddělení. Mluvila o potřebě komunikace mezi odborníky z různých oborů. A to je i našim cílem a posláním. Jsme velmi vděční, že se můžeme zúčastnit, seznámit se s odborníky a představit naši práci. Akci pořádá Krajská zdravotní, a.s. a odborným garantem je primářka Dětského oddělení Nemocnice Most MUDr. Marie Váchová.
Za Nedoklubko se zúčastnily: Andrea Dohnalová a Markéta Řehořová, členky Výkonné rady Nedoklubka a Jana Hájková, koordinátorka pro Novorozenecké oddělení V Mostě.
ZROZENÍ 2022 - ROZHOVOR S PRIMÁŘKOU MUDR. MILENOU DOKOUPILOVOU

14. 12. 19:00

kavárna Caféidoskop
Lazarská 8, Praha 2

"Ta práce je tak krásná,  i když někdy nesmírně náročná," říká Milena Dokoupilová. Primářka neonatologického oddělení Nemocnice Hořovice v hlavně nosí spoustu  příběhů dětí a jejich rodin, naštěstí mivají happyend, i díky ní. Vyhlášenou  "záchranářku miminek", zejména těch předčasně narozených si ke svému  vánočnímu Diktafonu pozvala Lenka Vrtišková Nejezchlebová. 
Vstupenky můžete zakoupit na tomto odkazu.
PRVNÍ PŘEDČASNÉ VÁNOCE MIMINEK DO DLANĚ
🎄Vánoce jsou výjimečným obdobím v roce. O to více si to uvědomujeme ve chvílích, kdy věci nejsou tak, jak mají být. Miminka, která se narodí v tomto období předčasně, měla slavit svoje první Vánoce až příští rok. Téměř 600 rodin, které stráví adventní čas v nemocnicích dostane speciální vánoční dárek.
Přejeme si, aby každá rodina věděla, že na ně myslíme a víme, jak je to pro ně těžké. Před Vánoci proto předáváme po celé republice speciální dárky pro rodiny, které tento čas stráví v nemocnicích. Do Štědrého dne naše koordinátorky předají do všech center kromě Uvítacích balíčků pro každou rodinu také speciální Vánoční balíčky obsahující vánoční ozdobu NEJSTE V TOM SAMI, dar od společnosti Ornex a malinké body Petit Bateau France z BIO bavlny MOJE PRVNÍ VÁNOCE.
Přidejte se a pomáhejte s námi!
CHCI POSLAT VÁNOČNÍ DÁREK MIMINKŮM DO DLANĚ
DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI!

VAŠE NEDOKLUBKO
Facebook
Instagram
Website
Email


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nedoklubko · V Olšinách 16/82 · Praha 10 10000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp