Copy
Milí přátelé a podporovatelé Nedoklubka,
zdravím vás poprvé v tomto roce a přeji si, abychom ten nový rok ustáli ve zdraví a mohli společně dělat kus dobré práce pro rodiče předčasně narozených dětí, neonatologická oddělení a miminka samotná. 
Když se ohlédnu za předešlým rokem, téměř nic nebylo tak, jak jsme si vloni touto dobou plánovali. Neuskutečnil se ani květnový běh pro miminka do dlaně, ani desátý jubilejní ročník oslav Světového dne předčasně narozených dětí s předáváním cen purpurového srdce. Místo toho jsme rozdali tisíce roušek a respirátorů a ochranných pomůcek. Rozloučili jsme se s naším milým patronem, panem režisérem Jiřím Menzelem. A snažili se ustát kauzu s Jaroslavem Škárkou, člověkem který se jednoho dne rozhodl veřejně vyjádřit svůj nepřijatelný názor na téma předčasně narozených dětí a neziskovek, které takovým rodinám pomáhají. Vloni jsme měli čas a prostor si uvědomit, co je v Nedoklubku a také v našich životech důležité, za čím jít, koho bránit a koho nikdy nezklamat… A ukázalo se, že když jde o něco fakt důležitého, můžeme se na vás spolehnout...
Dovolte mi v následujících několika příspěvcích malé ohlédnutí, ale také novinky pro tento rok nový, stále plný výzev, nadějí a očekávání…
Přeji vám všem pevné zdraví a na shledanou v roce 2021!
Za tým Nedoklubka
Lucie Žáčková
výkonná ředitelka
Česká neonatologická společnost má od letošního ledna nového předsedu. Stal se jím dlouholetý člen výboru ČNeoS ČSL JEP a primář novorozeneckého oddělení ÚPMD v Praze Podolí Prof. MUDr. Zbyněk Straňák, Ph.D., MBA

Jaká byla jeho cesta k oboru? Je rád, když potkává své bývalé pacienty? Jak vidí budoucnost neonatologie a těší se na svou novou roli předsedy České neonatologické společnosti? 

 

"Jmenuji se Pepča a jsem nedonošeňátko. Rodiče mě učí, že má každý vracet podle toho, co umí a je v jeho možnostech. Já chci INSPIROVAT!" 

Na náš transparentní účet každý den přichází 1 koruna od chlapečka, který se narodil téměř o 4 měsíce dříve v 22+6 t.t. a my se každý den těšíme na další vzkaz, který nám malý Pepíček posílá. Je to obrovsky inspirativní. Podívejte se jaké vzkazy, posílá Pepíček na náš transparentní účet a přidaly se k němu už i další miminka!
 

 
Ukolébavka pro Pampers a Nedoklubko. 
Poslechněte si ji a napište nám, jak se vám líbí?
Složil a nazpíval Michael Foret.

Plenka, která se vejde do dlaně
Pampers Preemies ve velikostech -3, -2 a -1
Jak se ty nejmenší plenky dostaly do českých perinatologických center? A jak můžete v únoru nákupem plenek Pampers pomoci neonatologickým oddělením? 

Při zakoupení balení plenek nebo ubrousků Pampers na Alza.cz Pampers daruje Pampers Preemies do 12 perinatologických center, kde pečují o ta nejmenší a nejzranitelnější miminka…

To, že jsme strávili určitou část našeho života na neonatologiích nás navedlo na myšlenku přinést do všech center kalendář se vzkazy rodičů, kteří už cestu neonatologickým oddělením prošli. Do tvorby tohoto unikátního kalendáře se zapojilo přes 100 rodičů se svým osobním vzkazem těm, kterým se miminko narodí předčasně v roce 2021.
Tak vznikl náš KALENDÁŘ 2021 s dvanácti silami, které provází nejen miminka, ale zejména jejich rodiče a zdravotníky, kteří o ně pečují.
Pomohli jsme vám? Pošlete to dál!  Vyberte si tu "svou" nemocnici a spolu s finančním darem pošlete na oddělení sílu. Která SÍLA je ta Vaše?
Jdete do toho s námi?
Děkujeme!
VYBERTE SI SVOJI NEMOCNICI, KTERÉ CHCETE POMÁHAT
Zajímají Vás naše plány na letošní rok?
V Nedoklubku aktuálně předáváme kromě dlouhodobých léčivých balíčků a čepiček na doma také publikaci s názvem Průvodce pro rodiče předčasně narozených dětí MUDr. Mileny Dokoupilové. Ta rodiče seznamuje se situací kolem předčasného porodu, vysvětluje důležité pojmy a odpovídá na nejčastější otázky rodičů, které na předčasný příchod svého děťátka nebyli vůbec připraveni… V současné době připravujeme knížku s názvem Když přichází na svět miminka do dlaně. Je to sbírka praktických a cenných informací pro těhotné ženy, kterým hrozí předčasný porod. Také připravujeme sbírku příběhů a terapeutických pohádek, kterou vydáme v tištěné verzi, ale také jako audioknihu… Spustili jsme naši celoroční kampaň s názvem Dvanáct sil pomáhá, která má za cíl podpořit speciálními pomůckami všechna centra, kde pečují o předčasně narozené novorozence. Na květen připravujeme virtuální Běh pro miminka do dlaně České republiky.
NEDOKLUBKO, z.s. 

Nechcete již odebírat Novinky z Nedoklubka? Klikněte sem  unsubscribe from this list
 
facebook
Webová stránka
Email


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nedoklubko · V Olšinách 16/82 · Praha 100 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp