Copy
#NEBUĎJARDA * 10. SVĚTOVÝ DEN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ * ROZZÁŘILI JSME ČESKO PURPUROVĚ  AXON ROZDĚLÍ 20 MILIONŮ MEZI POTŘEBNÉ * VÁNOCE V NEDOKLUBKU 
# NEBUĎ JARDA A PŘEMÝŠLEJ
Začátkem listopadu jsme dostali prudký zásah. Příspěvek exposlance Škárky plný zloby, nenávisti a urážlivých slov vyvolal četné reakce rodin předčasně narozených dětí, lékařů neonatologů i předčasně narozených dětí samotných.

Do Nedoklubka proudily stovky zpráv s nabídkami podpory, pomoci, finančního partnerství i právního poradenství. Během několika hodin vznikla ze spontánní iniciativy Tomáše Jirsy ze C&B a jeho kolegů z Hotshots lavina #NebudJarda, která na několik dalších dnů doslova zaplavila sociální sítě a přinesla Nedoklubku nevídanou publicitu a pozornost. Na transparentní účet přicházely desítky příspěvků s hashtagem #NebudJarda, slovy povzbuzení, podpory a díků. Získali jsme i prostor v médiích, o kterém se nám ani nezdálo. Více o iniciativě najdete na www.nebudjarda.cz.

Listopad patřil také oslavám Světového dne předčasně narozených dětí, který jsme v České republice slavili již podesáté. Velmi rychle jsme si uvědomili, právě po slovech dokazujících jen Škarkovu neznalost problematiky, že je potřeba se více a intenzivněji zaměřit na hlavní témata oslav Světového dne, osvětu předčasného porodu a vyzdvihnutí neonatologické péče. Den před Světovým dnem jsme společně slavili i na Instagramu díky speciálnímu purpurovému filtru. Kdokoli nás mohl podpořit natočením Stories s tímto filtrem, a tak nám pomoci šířit osvětu. Filtr měl přes 60 000 zobrazení.

Děkujeme Tomáši Jirsovi a jeho kolegům za tuto možnost a profesionální komunikační podporu!
OSLAVILI JSME 10. SVĚTOVÝ DEN PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ
V listopadu jsme slavili Světový den předčasně narozených dětí v České republice už podesáté. Letošní purpurové předávání bylo jiné oproti předešlým.

Předali jsme 725 léčivých dárkových balíčků pro rodiče předčasně narozených dětí, které obsahovaly časopis a omalovánky Nedoklubka, 18 rad, jak zvládnout první dny po předčasném porodu, ručně tvořené háčkované purpurové srdce a dárky od našich partnerů Medela, Mustela, Pampers, Femibion, Nutricia, Sleepee v kufřících Happy Baby.

V listopadu jsme předali také 1500 chobotniček a 800 čepiček na doma. Do informačních nedoklubích stojanů na zeď jsme přidali 400 časopisů Nejste v tom sami, 55 knih Vítej kulíšku, 400 omalovánek Devatero sil. Připravili jsme speciální edici dárku „Purpurový balíček“ obsahující klíčenku Světový den předčasně narozených dětí, přívěsek ve tvaru purpurového srdce s naším mottem „Chce to velké srdce starat se o miminka do dlaně…“ propisku a limitovaný badge WPD s purpurovou stuhou. Purpurových balíčků se za pouhých 14 dní prodalo 708 kusů. 1 700 purpurových balíčků jsme předali jako dárek všem lékařům, sestřičkám a sanitářkám jako malé poděkování za jejich celoroční práci na neonatologiích. Na neonatologická oddělení jsme dále dodali 60 světelných purpurových řetězů, rollupy a plakáty upozorňující na světový den s vyjádřením díků zdravotnickému personálu,  plakáty s děkovnými vzkazy rodičů a plné boxy dárků od našich partnerů - Dräger, Nutricia, Vygon, s&t, Urgo a Humer.

Náš letošní světový den byl jiný, ale přesto krásný. A uvidíme, jak ho oslavíme příští rok… Děkujeme všem našim partnerům, kteří nám letos pomohli k realizaci našich oslav a bez nich by to nebylo. Ze srdce děkujeme! Více na  www.nedoklubko.cz/svetovyden2020
ROZZÁŘILI JSME ČESKO PURPUROVĚ
Významné budovy po celém světě se v den Světového dne barví do purpurové barvy, aby bylo upozorněno na problematiku předčasných porodů. Zároveň jde o vyjádření díků zdravotníkům za péči o předčasně narozená a nemocná miminka.

Letos se purpurově rozzářilo na počest zdravotníků a všech rodin předčasně narozených dětí celkem 29 budov. V Praze hned čtyři- rozhledna Petřín, Tančící dům, ÚPMD v Podolí a Libeňský zámeček. Dále hrad Špilberk v Brně, OC Nová Karolina v Ostravě, Svatý Kopeček v Olomouci, Nová scéna divadla JK Tyla a Pivovarská brána v Plzni, Jihočeské divadlo a IGY CENTRUM v Českých Budějovicích, hrad Hněvín v Mostě, zámeček Větruše v Ústí nad Labem, radnice v Hradci Králové a ve Zlíně, Nemocnice Hořovice, kamenný most v Písku, radnice v Liberci, Mariánský morový sloup a DKO v Jihlavě, radnice v Kolíně a v Uherském Hradišti, Kaple Panny Marie u Antonínova dolu nedaleko Havlíčkova Brodu, radnice v Mladé Boleslavi, Východočeské divadlo v Pardubicích, zámky Loučeň a Šternberk a radnice v Mnichově Hradišti.

Děkujeme všem lidem, kteří reagovali na naši prosbu, zapojili se s námi do celosvětové iniciativy a pomohli nám tím zviditelnit problematiku předčasného porodu. Fotografie všech staveb a více informací najdete na webu
 
www.nedoklubko.cz/purpuroveCesko
AXON ROZDĚLÍ 20 MILIONŮ MEZI POTŘEBNÉ
Síť neurorehabilitačních klinik AXON chce prostřednictvím svého nadačního fondu podpořit ty, kteří pečují o blízkou osobu se zdravotním znevýhodněním a dosud si nemohli speciální neurorehabilitační léčbu z finančních důvodů dovolit.

Intenzivní léčbu tohoto typu využívají převážně pacienti s mozkovou obrnou, ale i další osoby s vrozeným nebo získaným onemocněním na úrovni centrální nervové soustavy. Právě jim nabízí řešení v podobě finanční pomoci v rámci programu #AXONpomáhá, do kterého se prostřednictvím registračního formuláře mohou zájemci hlásit od 1. prosince 2020 na webových stránkách 
http://www.axonpomaha.cz .
VÁNOCE V NEDOKLUBKU
V těchto dnech se připravujeme na poslední letošní předávání - Vánoce 2020.

Kromě kalendáře na rok 2021 také vánoční ozdoby Ornex, které letos budeme předávat už potřetí. Pro maminky předčasně narozených dětí jsme si letos připravili ještě milníkové kartičky MOJE PRVNÍ VÁNOCE. Vánoce v Nedoklubku jsou o to silnější, protože víme, že děti, které stráví svůj první Štědrý den na neonatologii, měly své první Vánoce slavit až příští rok… Ve vánočním balíčku rodiče najdou kromě vánočních dárků také nový časopis Nejste v tom sami, omalovánky Devatero sil a ručně vyrobené purpurové srdce a 18 rad, jak zvládnout první dny po předčasném porodu. Mysleli jsme i na všechny, kterým se děťátko narodilo v průběhu letošního roku a vánoční edici MOJE PRVNÍ VÁNOCE, VÁNOCE 2020 i Kalendář 2021 je možno zakoupit v našem OBCHŮDKU.
Chci Nedoklubko podpořit i o Vánocích
NEDOKLUBKO, z.s. 

Nechcete již odebírat Novinky z Nedoklubka? Klikněte sem  unsubscribe from this list
 
facebook
Webová stránka
Email


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nedoklubko · V Olšinách 16/82 · Praha 100 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp