Copy
SVĚTOVÝ TÝDEN KOJENÍ  I  VÝSTAVA KAŽDÁ KAPKA VEDE K CÍLI  DEN DÁRCOVSTVÍ KRVE VE ZLÍNĚ  I  JOSYMA BĚH PRO MLADOBOLESLAVSKOU NEONATOLOGII
1. - 7. srpna - SVĚTOVÝ TÝDEN KOJENÍ
World Breastfeeding Week (WBW) je kampaň organizovaná World Alliance for Breastfeeding Action (Waba). Je považována za jednu z největších společných kampaní mezinárodních organizací, jako je WHO a Unicef ​​tohoto druhu, propagující výhody kojení. Světový týden kojení se každoročně slaví ve zhruba 120 zemích od roku 1991. 
Při příležitosti světového týdne kojení navštíví koordinátorky Nedoklubka neonatologická oddělení po celé republice speciální Léčivé balíčky s aktuálním číslem časopisu Nejste v tom sami č. 14 na téma výživa nedonošených miminek, letákem o kojení předčasně narozených dětí a dárkem od partnerů kampaně Medela a Weleda. Více o kojení předčasně narozených dětí si můžete přečíst na webu Nedoklubka.
Na neonatologických odděleních předáme také mušelinové šátky pro miminka, které už využívají maminky předčasně narozených dětí v porodnicích ve Zlíně, Brně a Ostravě. Šátek maminka nejprve nosí v podprsence a ten se pak sestřičky vloží k miminku do inkubátoru.
VÝSTAVA "KAŽDÁ KAPKA VEDE K CÍLI"
Ve čtvrtek 28. července 2022 proběhla vernisáž výstavy fotografií, které vznikly ve spolupráci s novorozeneckým oddělením Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Vkusné fotografie Silvie Valouškové, která má osobní zkušenost s předčasně narozeným synem, byly pořízeny díky projektu Nedoklubka. 
Celkem 10 velkoformátových fotografií s krátkým edukativním textem bude možné vidět v prostorách porodnice po celý srpen.
"Na vernisáži se sešlo mnoho návštěvníků nejen z řad zaměstnanců nemocnice včetně jejího vedení, ale také maminky, pro které je tohle téma velmi aktuální. Jejich miminka jsou totiž právě teď v péči neonatologů na JIRP nebo IMP.  Moc děkujeme za krásný den, který předčasně odstartoval Světový týden kojení. Naší snahou je zvýšit povědomí o kojení a výživě "Miminek do dlaně " a také o možnosti dárcovství mateřského mléka, které je tekutým zlatem." Radka Divoká, koordinátorka pro Zlín
Nedoklubko můžete ve Zlíně potkat znovu, již v úterý 2. srpna 2022 na hematologicko - transfuzním oddělení KNTB Zlín.
4. září - JOSYMA BĚH S NEDOKLUBKEM 2022
I letos se organizátor mladoboleslavského JOSYMA běhu rozhodl podpořit novorozenecké oddělení Klaudiánovy nemocnice ve spolupráci s Nedoklubkem. Akce se bude konat už tradičně v parku Štěpánka, tentokrát u krytého bazénu. Nedoklubko pořádá dětské běhy ve čtyřech kategoriích, procházku pro rodiny s jednoduchými úkoly zajistí Centrum Zuzka.
Registrovat své děti na běh nebo procházku můžete na
tomto odkaze.
Přejeme Vám krásné léto! ☀️💜
CHCI PODPOŘIT NEDOKLUBKO
Facebook
Instagram
Website
Email
🤍 Nezapomeňte sledovat náš web, facebook a instagram.🤍

© NEDOKLUBKO, z.s. 
V Olšinách 16/82
100 00 Praha 10


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nedoklubko Obchůdek · V Olšinách 16/82 · Praha 10 10000 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp