Copy
* ROUŠKY S NANOFILTRY PRO NEONATOLOGIE * KVĚTEN - MĚSÍC PREEKLAMPSIE: JEDNAT VČAS! VYŠETŘIT VČAS! * VZKAZY NADĚJE * SLAVÍME 18. NAROZENINY *
ROUŠKY S NANOFILTRY PRO VŠECHNA NEONATOLOGICKÁ CENTRA V ČR
Děkujeme těm z vás, kdo jste nám pomohli, nebo se nám chystáte pomoci, vybavit neonatologická oddělení šitými rouškami s kapsou, nanofiltry a nanorouškami.

K dnešnímu dni jsme předali:
  • 4444 nanofiltrů díky našim dlouhodobým partnerům - společnostem Devětsil a AbbVie
  • 4000 jednorázových roušek od společnosti ALPINE PRO
  • 200 ks nanoroušek pro pražská centra, zakoupených z již uskutečněných registrací na náš Běh pro miminka do dlaně hl. m. Prahy, který se letos 3.5. bohužel nemohl uskutečnit.
  • 50 ochranných štítů od Alza. cz
Za podporu děkujeme dále společnostem Finewex, Nanitce a Látky Mráz.

Děkujeme úžasným dobrovolnicím, které šijí pro maminky i zdravotnický personál roušky s kapsou zcela ZDARMA pro všechna neonatologická centra v ČR. Celkem jsme již předali:
  • 3092 roušek s kapsou.
A aktuálně máme dalších 1150 roušek s kapsou připravených k odeslání :-). V Nedoklubku si vážíme každého z vás, kdo podle svých možností pomáháte druhým. Děkujeme vám za to!
 
S pokračujícím opatřením a nutností roušky používat stále pokračuje i naše sbírka na nákup nanoroušek a filtrů na portálu Darujme.cz 

Děkujeme, že pomáháte s námi! 
 

 
JEDNAT VČAS! VYŠETŘIT VČAS! - PREVENCE PREEKLAMPSIE
Spustili jsme kampaň s cílem upozornit těhotné ženy na riziko preeklampsie a informovat je o možnosti screeningu preeklampsie v prvním trimestru těhotenství. Toto vyšetření může absolvovat každá těhotná žena. Provádí se v rámci tzv. kombinovaného screeningu, během kterého se také zjišťuje riziko vývojových vad u plodu. Výsledkem je teoretický výpočet rizika preeklampsie.

JEDNAT VČAS! Zjistěte, jaké je vaše osobní riziko preeklampsie už na začátku těhotenství.

VYŠETŘIT VČAS! Screening preeklampsie odhalí tuto nemoc dostatečně brzy a odpovídající léčba může pomoci předejít možným komplikacím. 

Do kampaně ke Světovému dni preeklampsie, který připadá na 22. května, jsme se zapojili proto, že mnoha z nás se tato nemoc osobně týká. Preeklampsie je příčinou 20 % předčasných porodů.


V květnu budeme na našich sociálních sítích a na webu sdílet informace, fakta, články, rozhovory s odborníky i příběhy spojené s preeklampsií. V Nedoklubku už 18 let podporujeme rodiče předčasně narozených dětí. V květnu uděláme všechno proto, abychom dokázali pomoci předčasný porod oddálit 🙏💜.
 
VZKAZY NADĚJE Z NEDOKLUBKA
Požádali jsme osobnosti našim srdcím blízké z řad lékařů a sestřiček, aby nám pro rodiče předčasně narozených dětí napsali pár pozitivních slov.  Slova útěchy, podpory a naděje. A tak vznikly naše #vzkazynadeje, které jsme s vámi sdíleli celý duben.

Většina z nich je platná celoročně, nejen v dobách koronaviru… Všem děkujeme za jejich povzbudivá slova.
LETOS SLAVÍME 18. NAROZENINY! PODPOŘTE NÁS A POMÁHEJTE TAKÉ RODINÁM PŘEDČASNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ
DĚKUJEME, ŽE JSTE S NÁMI :)
NEDOKLUBKO, z.s. 

Nechcete již odebírat Novinky z Nedoklubka? Klikněte sem  unsubscribe from this list
 
facebook
Webová stránka
Email


This email was sent to <<E-mail>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Nedoklubko · V Olšinách 82 · Praha 100 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp