Copy
NEWSLETTER ČESKÉ ŽENSKÉ LOBBY
 
Podzim je již tradičně obdobím, kdy se různými způsoby upozorňuje na násilí na ženách a domácí násilí. Česká ženská lobby Vám touto cestou přináší několik zajímavých novinek týkajících se této problematiky.

Společně s dalšími odbornými nevládními organizacemi jsme založili novou iniciativu Hlas proti násilí. Ta vyzývá politiky k přijetí Úmluvy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulské úmluvy). Česká republika ji sice již podepsala, ale její pomoc nevyužívá, neboť ji dosud neratifikovala. Na Den lidských práv, 10. prosince, jsme s koalicí Hlas proti násilí spustili kampaň, ve které chceme skrze příběhy obětí prolomit mlčení a ukázat, že Česko je moderní zemí, která udělá všechno pro ty, co se sami neubrání. Hlas proti násilí je koalice organizací Acorus, Amnesty International, Česká ženská lobby, Konsent, proFem - centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí a Rosa - centrum pro ženy.

Přidejte Váš hlas

Spolu s koalicí Hlas proti násilí spouštíme crowdfundingovou kampaň na platformě Hithit. Domácí násilí a násilí na ženách je skutečný problém, o které se v ČR mlčí. I proto se až 90 % obětí znásilnění nikdy neozve. Jejich ochranu může zabezpečit Úmluva o prevenci a potíraní násilí vůči ženám a domácího násilí. O té je ale potřeba mluvit, abychom jako občanská společnost vyjádřili politikům, že jsme pro její přijetí. Všechny prostředky, které se nám podaří získat, použijeme k informování veřejnosti o Úmluvě a zaplacení mediálního prostoru, aby se náš obsah dostal k co největšímu počtu lidí. Pomozte nám dát hlas obětem násilí a společně ukažme, že nám jejich osud není lhostejný.   

Podpořte nás
Pondělí 25. listopadu 2019 byl Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách. V rámci tohoto významného dne jsme uspořádali konferenci Společně bez násilí na téma prevence a potírání násilí na ženách a domácího násilí, které se zúčastnilo přes 100 hostů a hostek. Konference představila různé perspektivy problematiky domácího násilí a násilí na ženách. Ukázala domácí násilí a násilí na ženách jako společenský problém vyžadující systémové a komplexní kroky řešení. Konferenci jsme uspořádali pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a Magistrátu hl. města Prahy. Na fotografie a zápis z konference se můžete podívat na našem webu.
Více o konferenci
Facebook
Twitter
Website
Copyright © 2019 Česká ženská lobby, All rights reserved.
Email vám posíláme, protože jste projevili zájem o informace z České ženské lobby.

Naše adresa:
Česká ženská lobby
V Luhu 715/6
Praha 140 00
Czech Republic
Add us to your address book
Odhlásit z odběru


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Česká ženská lobby · V Luhu 715/6 · Praha 140 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp