Copy
Milí příznivci a příznivkyně,

dovolte nám pozvat vás na předání petice a veřejné slyšení České ženské lobby a Amnesty International.

V úterý 6. listopadu 2018 ve 14 hod se v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR uskuteční veřejné slyšení k petici za přijetí opatření proti násilí na ženách. Petice žádá poslance a poslankyně, aby hlasovali pro ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, tzv. Istanbulské úmluvy.

Na veřejném slyšení představíme nejen naše požadavky, ale také nejnovější výzkum o vnímání násilí na ženách, který zpracovala agentura FOCUS. Kromě představení výzkumu na slyšení vystoupí celá řada odborníků a odbornic, kteří se tématu věnují.

Ale pozor! Nepůjde jen o souhlasné postoje. Součástí slyšení je také představení petice druhé strany. Tou je občanská iniciativa, která mimo jiné říká, že úmluva je v rozporu s hodnotami tradiční rodiny.  

PŘIJĎTE TAKÉ A PODPOŘTE NÁS V DEBATĚ O ÚMLUVĚ, KTERÁ POMŮŽE NEJEN STOVKÁM OBĚTÍ, ALE ROVNĚŽ ZMĚNIT POHLED NA NÁSILÍ JAKO TAKOVÉ.

Kdy: 6. listopadu od 14:00. Přijďte, prosím, na vrátnici už ve 13:30 kvůli bezpečnostním procedurám. Uvítá vás Michal z Amnesty International, který vás nasměruje dále do budovy.
 
Kde: budova Poslanecké sněmovny (Sněmovní 1, Praha 1), místnost č. 205
 
Registrace: zašlete informaci Michalovi (michal.horniecky@amnesty.cz) v případě, že se plánujete zúčastnit. 

ZAJISTĚME OBĚTEM NÁSILÍ BEZPEČÍ. PODPOŘME ÚMLUVU PROTI NÁSILÍ

Co je to Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí, tzv. Istanbulská úmluva?

 

Dokument, který komplexně řeší násilí na ženách a domácí násilí. Klade důraz na prevenci i dostupnou pomoc obětem. Státy zavazuje k tomu, aby boj proti násilí na ženách braly vážně a poskytovaly dostupnou pomoc. Zahrnuje boj proti všem druhům násilí včetně sexuálního obtěžování, nuceným sterilizacím či potratům, mrzačení ženských pohlavních orgánů i vynuceným sňatkům.

Úmluvu do nynějška ratifikovalo 33 států Rady Evropy. Česká republika mezi ně stále nepatří. Pomozte nám přesvedčit naše politiky a političky, aby hlasovali pro schválení úmluvy!

Copyright © 2018 Česká ženská lobby, All rights reserved.


Odhlásit z odběru

Email Marketing Powered by Mailchimp