Copy
Enerģijas taupīšanas sacensību jaunumi - Maijs 2019

Sveiki!
Piektais mēnesis būs aizritējis kopš piedalieties energosacensībās, tāpēc zemāk variet apskatīt savu progresu! Arī šoreiz esam sagatavojuši Jums dažādus padomus par enerģijas taupīšanu, ko kopā ar pārējiem energokomandas dalībniekiem variet ieviest savā ēkā un informēt arī pārējos kolēģus un ēkas lietotājus..
Maijā sākās pirmais no diviem izaicinājumiem, kurš turpināsies arī jūnijā. Esiet aktīvi, piedalieties un iegūstiet balvas savai komandai un ēkai. Sīkāk par to lasiet zemāk. Un arī šomēnes lasiet par to, kā norisinās energosacensības, kādā citā C4S valstī, šoreiz Kiprā.

PIRMAIS IZAICINĀJUMS ENERGOKOMANDĀM

Informējam, ka izaicinājuma termiņš tiek pagarināts līdz 21. jūnijam! 
Par to, kas jādara, lai uzvarētu izaicinājumā un iegūtu lielo balvu - dāvanu karti 150 EUR vērtībā, lasi Aprīļa jaunumu lapā! 
 
Ko paspējušas citas energokomandas? 
Lai apskatītu video klikšķini uz komandas nosaukuma.

Tumes energokomanda "Krēsla"
Ķeguma energokomanda no Birzgales VPII "Birztaliņa"
Bauskas novada komanda "BNA"
Bauskas novada komanda "BNA" 2 

SACENSĪBU REZULTĀTI

PAR JANVĀRI, FEBRUĀRI, MARTU UN APRĪLI
Savas ēkas numuru vari uzzināt pie savas pašvaldības energopārvaldnieka.
Mūsu piektās jaunumu lapas tēma ir - virtuve. Biroja virtuve ir vieta, kur satikties un patērzēt ar kolēģiem, kā arī ieturēt maltītes darba starplaikos. Videi draudzīga biroja virtuve ir kas nedaudz vairāk: tā ir vieta, kur mēģināt gatavot un ieturēt pēc iespējas “zaļākas” maltītes, lietot virtuves iekārtas piedomājot par enerģijas taupīšanu un efektivitāti un lietot videi draudzīgus tīrīšanas līdzekļus. Tādā veidā tiks taupīta enerģija, nauda, kā arī Jūs dosiet piemēru un iedvesmosiet citus darbiniekus, kuri, cerams, dažus no paradumiem izmēģinās un ieviesīs arī savos mājokļos
MĒNEŠA PADOMS
Ja nav īpašas prasības, tad pārliecinieties, ka ūdens temperatūra "Venden" aparātos ir iestatīta uz istabas temperatūru, nevis atdzesētu (+10°C). Kā arī iespēju robežās samaziniet karstā ūdens lietošanu, vai to pilnībā atvienojiet, ja izmantojat paralēli elektriskās tējkannas.
Iekārtas:
 1. Regulāri apskati un nepieciešamības gadījumā notīri dzesēšanas kontūru ledusskapja aizmugurē. Putekļi traucē efektīvi darboties ledusskapja dzesēšanas sistēmai. Optimāli temperatūrai ledusskapī jābūt ~ +5°C, saldētavā ~ -18°C.
 2. Ja iespējams, nenovieto ledusskapi pie radiatora.
 3. Atvieno mazas un reti lietotas iekārtas (tosteris, tējkanna), ja tās darbojas gaidīšanas režīmā (to parasti norāda lampiņa uz ierīces).
 4. Izmanto energoefektīvas spuldzes – tās kalpos ilgāk un palīdzēs samazināt Tavus elektrības rēķinus. LED spuldzes kalpo līdz pat 10 reizēm ilgāk kā kompaktās luminiscences spuldzes (KLS) un patērē tikai 2 – 17 vatus elektrības.
 5. Kad pienācis laiks nomainīt kādu virtuves iekārtu, iegādājies energoefektīvāko.
Iekārtu lietošana:
 1. Neliec ledusskapī karstu ēdienu.
 2. Trauku mazgājamo mašīnu izmanto tikai tad, kad tā ir pilna.
 3. Ūdens vārīšanai izmanto tējkannu ar vāku vai, vēl labāk, elektrisko tējkannu. Tā ir ātrāka un patērē mazāk enerģijas.
 4. Nesildi vairāk ūdens savai tējai vai kafijai, kā nepieciešams. Kad vāri ūdeni, uzaicini uz tēju kolēģus, lai tējkanna būtu jādarbina retāk.
 5. Pievērs uzmanību savam ūdens patēriņam - uzstādi krānus ar ūdens maisītāju.
Virtuves piederumi: 
 1. Centies izvairīties no vienreiz lietojamajiem traukiem! Pārliecinies, ka virtuvē ir pietiekami daudz glāzes, šķīvji un galda piederumi visiem.
 2. Pērc virtuves piederumus vairumā un izvairies no liekiem iepakojumiem.
 3. Izmanto bioloģiski noārdāmus atkritumu maisus.
Ēd videi draudzīgi:
 1. Izvairies no lieka iepakojuma.
 2. Samazini savu gaļas un piena produktu patēriņu.
 3. Neiznieko pārtiku, pērc tik, cik vari apēst!
 4. Izvēlies vietējos vai ekoloģiskos, sezonai atbilstošos pārtikas produktus.

Energosacensības Kiprā

Kā jau iepriekšējā mēnesī minējām, arī citās valstīs norisinās energosacensības. Šoreiz stāstīsim par sacensībām Kiprā. Kopumā Kiprā sacensībās piedalās 4 pašvaldības ar kopumā 12 dažādām publiskajām ēkām, domes ēkas, kultūras centri, teātri u.c. Sacensību ietvaros EnergoKomandas jau piedalījās 7 nedēļu izaicinājumā, kura laikā katru dienu komandām tika dots, kāds vienkāršs uzdevums. Uzdevumi pārsvarā bija vērsti uz paradumu maiņu, kas palīdz samazināt enerģijas patēriņu, kā arī samazināt oglekļa emisijas. Dienas uzdevumi bija, piemēram, “tikai dārzeņi”, “atrodi lielākos patērētājus”, “izslēdz, kad nelieto” u.tml. Par katru uzdevumu komandas saņēma punktus un labākajām tika piešķirtas arī balvas. Atsevišķi dalībnieki, kas aktīvi darbojās ne tikai darba vietā, bet arī mājās un izaicinājumos iesaistīja plašāku dalībnieku loku saņēma titulu “Nedēļas enerģijas taupītājs”. 
Kopumā sacensības Kiprā norisinās veiksmīgi un Kipras Enerģijas aģentūra ir gandarīta par sasniegtajiem rezultātiem Kipras pašvaldībās. 
Apmeklēt COMPETE4SECAP mājas lapu
Copyright © 2019 Ekodoma, All rights reserved.


Vēlies mainīt kā saņemt šīs ziņas?
Tu vari atjaunināt savus iestatījumus vai atteikties saņemt šos ziņojumus.

Email Marketing Powered by Mailchimp
Forward to Friend
Share
Tweet
Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020, līguma Nr. 754162.