Copy
Enerģijas taupīšanas sacensību jaunumi - Oktobris 2019

Sveiki!
Daudzviet Latvijā esam jau sagaidījuši pirmo sniegu, kas nozīmē, ka ir atlikuši vairs daži mēneši, lai aktīvi taupītu enerģiju un sasniegtu labus sacensību rezultātus! Arī šoreiz esam sagatavojuši Jums dažādus padomus par enerģijas taupīšanu, ko kopā ar pārējiem energokomandas dalībniekiem varat ieviest savā ēkā un informēt arī pārējos kolēģus un ēkas lietotājus.

Otrais izaicinājums energokomandām

Līdz pat 15. novembrim norisinās energosacensību otrais izaicinājums, kurā aicinām aktīvi piedalīties visas energokomandas, lai iedvesmotu pēc iespējas vairāk cilvēku taupīt enerģiju savā ikdienā. 

Labākās komandas saņems arī balvas:

1.vietai balvā – dāvanu karte saimniecības preču iegādei 150 EUR vērtībā
2.vietai balvā – dāvanu karte saimniecības preču iegādei 100 EUR vērtībā
3.vietai balvā – dāvanu karte saimniecības preču iegādei 50 EUR vērtībā
 

SACENSĪBU REZULTĀTI

PAR PERIODU NO JANVĀRA LĪDZ SEPTEMBRIM
MĒNEŠA PADOMS

Ventilācijai ir vērts pievērst papildu uzmanību, jo tā ir atbildīga par ~30% no visiem siltuma zudumiem biroja tipa ēkās.  
Laba ventilācija un iekštelpu gaisa kvalitāte ir ļoti būtiska – mums visiem nepieciešams svaigs gaiss un aizsardzība pret mitrumu un tā kondensāciju darba telpās. Tajā pašā laikā pārmērīga ventilācija var izšķiest elektroenerģiju un naudu, tādēļ jāmēģina atrast līdzsvars starp labu gaisa kvalitāti/komfortablu iekštelpu vidi un racionālu enerģijas izmantošanu birojā. Darot pēc iespējas vairāk, lai iekštelpu gaisu saglabātu tīru, mazāk būs jāpaļaujas uz ventilāciju, tādējādi, samazinot savu ietekmi uz vidi un izmaksām. Šeit ir apkopoti padomi, kurus varat izmantot:
  1. Uzturiet grīdas tīras – izsūcot un nomazgājot putekļus un netīrumus, atbrīvojas arī no ķīmiskajām vielām un alergēniem. Neaizmirsti par sienām, paklāju malām un mīkstajām mēbelēm. Putekļu un grīdas slaucīšanu var veikt ar tīru ūdeni, ne vienmēr nepieciešami speciāli tīrīšanas līdzekļi.
  2. Nozīmīgus putekļu emisiju avotus, kā, piemēram, kopētājus, novietojiet ārpus telpām, kur nesēž darbinieki.
  3. Neizmantojiet tīrīšanas līdzekļus un gaisa atsvaidzinātājus, kas satur sintētiskas smaržvielas – labāk izmantot dabiskus un netoksiskus produktus ar ekomarķējumu. Pārtrauc lietot aerosolus (piemēram, paklāju un mēbeļu tīrīšanai, kā arī gaisa atsvaidzinātājus).
  4. Telpās uzturiet veselīgu gaisa mitruma līmeni ap 40% - 60%, lai izvairītos no putekļiem un pelējuma. Atceraties, ka ziemā vēdinot telpas ar atvērtu logu, telpās gaiss kļūs vēl sausāks. Tādēļ izvietojiet telpās vairāk istabas augus, vai novietojiet dekoratīvus trauciņu ar ūdeni.
  5. Izmantojiet dabisko ventilāciju - ielaidiet svaigo gaisu, pilnībā atverot logu (ja iespējams uztaisiet caurvēju) uz neilgu laiku, nevis atstājiet tos “vedināšanas” režīmā.
  6. Mainiet filtrus. Netīru filtru dēļ ventilācijas sistēma nevar darboties pilnvērtīgi un tērē daudz liekas enerģijas. Ilgstoši netīri filtri var novest arī pie nopietnām veselības problēmām, jo ietekmē iekštelpu gaisa kvalitāti.
  7. Padari savu ofisu zaļāku ar telpaugiem – tie attīrīs iekštelpu gaisu, paaugstinās telpās mitruma saturu un uzlabos Tavu pašsajūtu.
  8. Uzturi kārtībā un regulāri apseko sava biroja apkures,
  9. Ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmas!
Ja kādā no telpām esat pamanījuši, ka ir kārsts vai auksts (temperatūras noteikšanai vēlams ir izmantot termometru, nevis paļauties tiksi uz sajūtām), tad par to ziņojiet savam ēkas apsaimniekotajam vai energokomandas dalībniekiem!
Apmeklēt COMPETE4SECAP mājas lapu
Copyright © 2019 Ekodoma, All rights reserved.


Vēlies mainīt kā saņemt šīs ziņas?
Tu vari atjaunināt savus iestatījumus vai atteikties saņemt šos ziņojumus.

Email Marketing Powered by Mailchimp
Forward to Friend
Share
Tweet
Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020, līguma Nr. 754162.