Copy
Otevřít ve vašem prohlížeči

Milé sestry, milí bratři, 

zasíláme Vám souhrn důležitých informací a novinek, týkající se organizačních otázek našeho hnutí a aktuálních projektů ČOS. Prosím, věnujte jim náležitou pozornost. 
 

Komunikační tým

České obce sokolské

SokolGym se odkládá na rok 2022


Vedení České obce sokolské po poradě s župními organizátory jednohlasně rozhodlo o přesunu největší letošní sokolské akce SokolGym 2021 na rok 2022.
„Současná protiepidemická opatření neumožňují společnou přípravu cvičenců na jednotlivá vystoupení ani nezaručují možnost konání tak rozsáhlé akce v připravovaných termínech - květen až červen. Veškeré vynaložené úsilí včetně finančního zajištění přesuneme na příští rok. Nyní se můžeme věnovat přípravě cvičitelů k nácviku hromadných skladeb alespoň formou online nácviků,“ uvádějí náčelnice České obce sokolské Anna Jurčíčková a náčelník Petr Svoboda.

Více v tiskové zprávě.


 

Představujeme nového manažera komunikace Jiřího Reichla


Novým manažerem komunikace a tiskovým mluvčím České obce sokolské se od poloviny února stal Jiří Reichl. Se spolkem ho pojí dlouholeté členství v Sokole Husovice, nyní v pražských Nuslích. Nahrazuje tak Marka Brodského, který odešel na konci roku.

„Jiřího jsme vybrali především kvůli jeho zkušenostem s řízením komunikace a také na poli tiskového mluvčího, mj. i ve státní správě, se kterou pravidelně komunikujeme a potřebujeme tento most zintenzivnit. Velkou výzvou je přesah našich zpráv i mimo sportovní rubriky například do ekonomiky, státní správy, či kultury. Tam jsou jeho zkušenosti velkým příslibem,“ zdůraznil Marek Tesař, výkonný ředitel ČOS.

https://sokol.eu/aktualita/ceska-obec-sokolska-ma-noveho-manazera-komunikace

Covid-19 a nová nařízení

V návaznosti na opatření (usnesení Vlády ČR) vedoucí k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění Covid-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2, vydává vedení ČOS tyto pokyny:

INFORMACE VEDENÍ ČOS ZE DNE 1. 3. 2021

Informace pro konání valných hromad

Pobočné spolky mohou využít pro zajištění fungování svých orgánů možnosti, jež nabízí zákon č. 191/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2 na osoby účastnící se soudního řízení, poškozené, oběti trestných činů a právnické osoby a o změně insolvenčního zákona a občanského soudního řádu, tzv. Lex Covid. 

VALNÉ HROMADY

Vzor jednacího řádu valné hromady konané mimo zasedání


Vzor najdete na tomto odkaze.

Březnové číslo časopisu Sokol

15. 3. 2021 vychází nové číslo časopisu Sokol. Hlavním tématem tentokrát bude revitalizace Tyršova domu. Víc ve velkém rozhovoru prozradí samotný autor, architekt Josef Pleskot. 

Časopis Sokol si můžete objednat klasickou cestou ZDE
 

 

Večerní škola cvičitelů


I v březnu pokračuje online Večerní škola cvičitelů. Těšit se můžete na základy výživy, Povídání Sokolské stráže a další témata každý čtvrtek v 19:30. Více informací o připojení na:
https://prosokoly.sokol.eu/vecerniskola

Pozvánka na seminář Ústřední školy 


Zveme na online seminář Rozhodčí sportovní gymnastiky ve všestrannosti - mužské složky 6. 3. 2021 na Google Meet. Dozvíte se o pravidlech sportovní gymnastiky ve všestrannosti, o technice vybraných cvičebních útvarů, nebo jak posuzovat sám sebe podle videozáznamů.
Přihlášky a více informací na:

https://prosokoly.sokol.eu/seznam-skoleni-a-seminaru

Výročí narození T. G. Masaryka


Letos si nemůžeme připomenout výročí narození prezidenta T. G. Masaryka na obvyklých místech. Proto zástupci komunikačního týmu a odboru vzdělavatelů vymysleli „online připomínku“. 
Stačí, když tuto grafiku budete sdílet na Facebooku nebo dalších sociálních sítích vašich žup a jednot. Tím dáme jasně najevo, že i v tuto složitou dobu plnou omezení, si prezidenta Masaryka připomínáme. Samozřejmě - pokud máte možnost zorganizovat vzpomínkový akt u sochy T. G. M., udělejte to. Budeme rádi za poslání fotek či videí z vašich akcí.

Link ke stažení grafiky ZDE.
 

Posílejte zprávy z vašich akcí


Dejte nám vědět o všem zajímavém, co se u Vás děje. Rádi informace zveřejníme v časopise Sokol, na webu nebo v Sokolském zpravodaji, který vysílá ČT Sport každou sobotu ráno.
Příspěvky, případně témata na reportáže, posílejte na adresu šéfredaktorky časopisu Sokol Jany Horké, jhorka@sokol.eu. Jana Vám také ráda poradí.

Facebook
Website
Email
 upravte nastavení zasílání nebo odhlaste se z odběru.