Copy
Otevřít ve vašem prohlížeči
Vážené sestry, vážení bratři, 

kvůli současné epidemiologické situaci se musely výrazně omezit akce pořádané k oslavám výročí vzniku republiky dne 28. října 2020. Rádi bychom vás informovali, že i přesto je možné se do oslav alespoň virtuálně zapojit. 

Možnost připojit se individuálně, pomocí sdílení své fotografie s trikolórou nebo jiným českým symbolem, na sociální síti projektu, již nabídli organizátoři Sokolského běhu republiky. Nyní s obdobnou iniciativou přicházejí také organizátoři projektu OV ČOS Se Sokolem na kopečky

Komunikační tým
České obce sokolské

Sokolský běh republiky - připojte se k oslavám fotkou s trikolórou


Jak již aktuální situace naznačuje, nebude 28. října 2020 možné uskutečnit žádný z 32 závodů v českých městech. Proto se organizátoři Sokolského běhu republiky, jednoho z hlavních projektů České obce sokolské, rozhodli oslavu vzniku naší země pojmout individuální výzvou, kdy každý účastník bude moci vyběhnout 28. října kdekoliv bude chtít.

„Smyslem Sokolského běhu republiky je především oslavit založení Československa. Chceme proto, aby 28. říjen byl dnem, kdy lidé udělají něco pro sebe, budou aktivní, půjdou si zaběhat, zacvičit, zkrátka oslaví vznik republiky pohybem. Protože letos nejde být společně na startu, chceme zájemcům umožnit být spolu alespoň virtuálně,“ vysvětluje Martin Duka z pořádající jednoty Sokol Čertovka. 

Organizátoři tedy vyzývají všechny, kdo se chtějí k oslavě státního svátku připojit, aby poslali do facebookové události Sokolský běh republiky – Individuální výzva fotku s trikolorou. Všichni se mohou těšit na sokolský dárek. 

Většina z 32 závodů 2. ročníku Sokolského běhu republiky pak oficiálně oslaví vznik Československa o měsíc později, v sobotu 28. listopadu, na kdy jsou starty závodů přesunuty. Registrace do jednotlivých závodů Sokolského běhu republiky tak běží i nadále, nově jsou prodlouženy do 25. listopadu. Více informací najdete na www.behrepubliky.cz. V případě dotazů můžete organizátory na této stránce napřímo kontaktovat.

Česká obec sokolská – Odbor všestrannosti Komise turistiky zve k účasti na akci 

Se Sokolem na kopečky - 28. říjen - „Oslavme na vrcholu výročí založení republiky“                                                                                                                              

Vzhledem k současné situaci ohledně pandemie onemocnění covid-19 musel Odbor všestrannosti zrušit tradiční akci Sokolský výstup na Říp, pořádanou v rámci každoročních oslav výročí založení Československé republiky.

Jako určitou náhradu se Komise turistiky OV ČOS rozhodla uspořádat „virtuální“ akci, které se může každý zúčastnit individuálně při dodržení všech bezpečnostních pravidel, a proto vydává následující výzvu

 1. Dne 28. října 2020 vystup, vyjdi, vylez, vyjeď na kole či koloběžce nebo se jinak doprav vlastní silou na jakýkoliv kopeček, kopec, horu, vrchol, skálu či pahorek, ať už v okolí svého bydliště nebo poblíž místa aktuálního pobytu. 
  Pokud nemůžeš z jakéhokoliv důvodu ven, vyjdi aspoň na půdu nebo na balkon, vylez na zahradě na strom ...
 2. Oslav na tomto vrcholu 102. výročí založení Československa tím, že se na místě vyfotíš s jakoukoliv sokolskou (vlajka, znak, kokarda, tričko, ...), nebo státní (vlajka, vlaječka, znak, ...) symbolikou (ideálně s oběma symbolikami).

 3. Pošli svou fotku se sokolskou nebo státní symbolikou na email jbroz@sokol.eu nebo ji sdílej na facebookové stránce události, která bude umístěna na facebookovém účtu Odboru všestrannosti ČOS – od 28. do 29.10 do 24:00 hodin. 
  K fotce uveď své jméno (stačí křestní) a místo, kde jsi fotku pořídil.

(Zasláním fotografie souhlasí každý účastník se zveřejněním této fotografie na  internetových stránkách www.sokol.eu a na facebooku České obce sokolské a facebooku Odboru všestrannosti).

 1. Jako odměnu obdržíš obratem virtuální pamětní list akce – buď emailem, nebo přes zprávu na Facebooku. Pokud se v roce 2021 zúčastníš jakékoliv Hlavní turistické akce Sokola, které pořádá Komise turistiky OV ČOS a na které jsi srdečně zván, obdržíš tam otisk pamětního razítka a také placku (buton) akce Se Sokolem na kopečky - 28. říjen.
  Seznam Hlavních turistických akcí Sokola najdeš na stránce www.sokol.eu

 2. Tři nejlepší fotografie budou oceněny věcnými cenami od České obce sokolské. Za nejlepší fotografie budou považovány ty tři fotografie, které získají nejvíce lajků na facebooku. 

Oslavme každý sám, a přesto společně, výročí založení našeho státu!
Udělejme každý něco pro své zdraví!
Vydejme se na procházku do podzimní přírody! 

Připomínáme, že všichni účastníci jsou povinni dodržovat všechna aktuálně účinná nařízení Vlády ČR a ostatní omezení vyplývající ze současné epidemické situace.                                           

Facebook
Website
Email
 upravte nastavení zasílání nebo odhlaste se z odběru.