Copy
Otevřít ve vašem prohlížeči

Milé sestry, milí bratři, 

zasíláme Vám souhrn důležitých informací a novinek, týkající se organizačních otázek našeho hnutí a aktuálních projektů České obce sokolské. Prosím, věnujte jim náležitou pozornost. 

Komunikační tým ČOS

Přihlaste se do soutěže a vyhrajte až 15 tisíc korun


Nový partner České obce sokolské - obchodní řetězec PENNY - připravil se Sokolem soutěž na podporu sportovních oddílů mládeže. Soutěž s názvem “Hýbeme se hezky česky“ startuje 22. dubna a přihlášené oddíly v ní mohou získat až 15 tisíc korun a mohou je využít dle svých potřeb. 
Spolupráce s Penny je dohodnuta jako dlouhodobá a staví na společných hodnotách s důrazem na komunitu a laskavost. „Jsem nesmírně ráda, že se našemu komunikačnímu týmu podařilo domluvit spolupráci s takto významným partnerem, který podpoří nejen ČOS, ale především naše jednoty, respektive oddíly v této těžké chvíli. Za to je potřeba společnosti Penny velmi poděkovat,“ řekla starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Prvním a nejdůležitějším krokem je registrace. Máte oddíl s mládeží do 18 let?
Jděte na www.hybemesehezkycesky.cz a vyplňte přihlášku. 

Detaily dlouhodobého partnerství popisuje výkonný ředitel České obce sokolské Marek Tesař: „V současné nelehké době to považuji za skvělou zprávu. V rámci této spolupráce bude potřeba aktivní přístup i ze stran našich oddílů, jednot a žup, které maximálně podpoříme, aby byli v projektu úspěšní, a získali co nejvyšší finanční dar,“ řekl Marek Tesař, výkonný ředitel ČOS. 

Veškeré informace najdete ZDE.
Případně se na cokoliv můžete doptat během plánovaného webináře, který se uskuteční 26. 4. od 19:00.
Odkaz: https://meet.google.com/wvn-ewen-yaj

 

Přidejte se k Sokolskému běhu republiky


Na oslavu výročí vzniku Československa si připomínáme legendární štafetový běh, který sokolové připravili přesně rok po založení Československé republiky. Letos už potřetí pořádáme v návaznosti na něj sérii běhů po celé České republice, jejichž účastníci z řad veřejnosti i sokolů oslaví pohybem říjnové výročí republiky. Připojte se i Vy se svou jednotou či župou k organizaci této oslavy výročí vzniku Československa 28. října a rozběhejte svou obec v národních barvách! Díky vám si budou moct lidé zazávodit na Sokolském běhu republiky opravdu všude po Česku. Registrace pro závodníky budou spuštěny 28. 4. 2021 na www.behrepubliky.cz.

V loňském roce se Sokolský běh republiky uskutečnil na celkem 32 místech v ČR a na 2 místech v USA. Doufáme, že pro letošní ročník závody ještě více rozšíříme. Pro více informací ohledně organizace závodů prosím kontaktujte Sokol Čertovka na certovka@sokol.eu.

Podívejte se na video z loňského ročníku ZDE

Videonávod "jak na sokolský gmail"

Ústřední škola ČOS připravila ve spolupráci se společností Google sérii návodných videí, jak efektivně a bezpečně používat sokolský gmail. 

1. video - 6 tipů, jak účinně zabezpečit sokolský gmail
Skrze sokolský gmail je možné dostat se k velkému množství dat a proto je potřeba ho dobře zabezpečit - zhruba 13 minutové video podrobně popisuje, jak nastavit dvoufázové ověření vstupu do účtu a další vychytávky. Video připravil Martin Krček, certifikovaný trenér ze společnosti Google, která je technologickým partnerem ČOS, moc děkujeme.

Přihlaste se už teď do Noci sokoloven!
 

Už 7. ročník Noci sokoloven proběhne 25. června 2021. Nebo alespoň v to pevně doufáme. Každopádně jsme se už pustili do organizování tohoto celorepublikového dne s tělocvikem, lidmi, historií a architekturou Sokola – dne se sokoly v sokolovnách.
I letos jsme vymysleli společné téma pro všechny zúčastněné jednoty. Zajímá vás jaké? Navštivte stránky pro organizátory https://prosokoly.sokol.eu/noc-sokoloven

Anebo se rovnou přihlaste pomocí google formuláře: https://1url.cz/@nocsokoloven

Webináře Večerní školy cvičitelů


Další dubnové webináře:
22. 4. Když motivace mizí aneb jak udržet sokolský plamen naživu (Mgr. Ing. Tomáš Kvapilík)
Webinář se zaměří na otázku motivace a na to, jak opět najít chuť a naději (nejen) k návratu ke cvičení a zapojování se do dalších aktivit.
29. 4. Pořádáme příměstské tábory (Mgr. Jan Nemrava)

Od května budou webináře už jen dvakrát měsíčně: 
6. 5. Základy práce s Google Workspace (Martin Krček)
20. 5. Natáčejte s námi vzpomínky Sokolů (Mgr. Teresa Urbářová)

Google Meet:
https://meet.google.com/uoo-vpey-hur

YouTube:
https://youtube.com/channel/UCJdHVj2DvQEpideloCLsNOA

Skříně za odvoz


Koncem loňského roku proběhla v Tyršově domě výměna úložných skříní v knihovně a bývalé skříně stále nabízíme jednotám a župám za odvoz. Jedná se o černě lakované dřevo se skleněnou výplní. Skříní je několik a jsou různě zachovalé. V případě zájmu kontaktujte kbyrouti@sokol.eu.
 

Posílejte zprávy o vašich akcích 


Dejte nám vědět o všem zajímavém, co se u Vás děje. Rádi informace zveřejníme v časopise Sokol, na webu nebo v Sokolském zpravodaji, který vysílá ČT Sport každou sobotu ráno.
Příspěvky, případně témata na reportáže, posílejte na adresu šéfredaktorky časopisu Sokol Jany Horké, jhorka@sokol.eu. Jana Vám také ráda poradí.

Facebook
Website
Email
 upravte nastavení zasílání nebo odhlaste se z odběru.