Copy
Otevřít ve vašem prohlížeči

Milé sestry, milí bratři, 

posíláme Vám souhrn důležitých informací a novinek, týkající se organizačních otázek našeho hnutí a aktuálních projektů ČOS. Prosíme, věnujte jim náležitou pozornost. 
 

Komunikační tým

České obce sokolské

Hlasujte v soutěži Hýbeme se hezky česky pro svůj oddíl


Projekt Hýbeme se hezky česky dospěl do druhé fáze. Od 3. 6. do 30. 6. můžete na stránce www.hybemesehezkycesky.cz hlasovat pro své oblíbence a rozhodnout, kdo postoupí do finálního kola hlasování. V každém ze 155 mikroregionů mohou až tři oddíly/jednoty získat finanční dar. Hlasovat je možné jednou denně z jedné IP adresy. Nezapomeňte tedy podpořit svůj oddíl a získejte pro hlasování členy rodiny, kamarády a známé.

Jak hlasovat, najdete ZDE.

Nabízí Vaše jednota ubytování? Dejte nám o tom vědět...


Ať už jde o možnost přespání v pokojích nebo třeba jen ve spacácích na zemi. Na sokolský web připravujeme přehledný seznam možností sokolského ubytování. 
Cíle jsou dva:
- na jednom místě shromáždit informace o sokolských ubytovacích kapacitách
- zajistit sokolským župám a jednotám vyšší míru propagace a pomoci jim získat příjem navíc z pronájmu prostor

Prosíme, vyplňte co nejdřív tento dotazník:
http://bit.ly/Dotaznik_ubytovani
 
 

Vychází červnové číslo časopisu Sokol

Hlavním tématem nového časopisu je, kromě speciálu Se Sokolem do života, blížící se Noc sokoloven. Dozvíte se víc o sokolské architektuře nebo o lidských pyramidách, které jsou letošním tématem. V zahraniční rubrice tentokrát zamíříme do Sokola Curych a pokud Vás zajímá, jak se teď má nejlepší sokolský gymnasta David Jessen, člen Sokola Brno I., těšte se na rozhovor. 
Tématem Vzdělavatelských listů jsou "sokolové v bílých pláštích" a v Metodických listech se dozvíte vše o pořádání příměstských táborů. 

Předplaťte si časopis Sokol na stránce casopis.sokol.eu a získejte jako bonus i jeho PDF verzi. 
 

Noc sokoloven se blíží - uskuteční se 25. června. Pořád se ještě můžete zapojit!

Do noci sokoloven se zapojilo už přes 120 jednot! Pokud ta vaše není ještě mezi nimi, stále se můžete přihlásit ZDE
Nezapomeňte si do programu přidat stavění lidských pyramid. V rámci seriálu #CvičímseSokolem jsme pro vás se členy Sokola Písek natočili metodická videa. Zkuste třeba hvězdu nebo velkou pyramidu.
A pokud Noc sokoloven zrovna neorganizujete, ale chcete se něco o sokolovnách dozvědět a některou z nich 25. 6. navštívit, tak zde najdete podrobnější informace https://sokol.eu/projekt/noc-sokoloven

ČOS spustila registraci do dalšího ročníku projektu Se Sokolem do života

Symbolicky na Mezinárodní den dětí se otevřely registrace na další, v pořadí již 6. ročník projektu Se Sokolem do života! Největší novinkou pro příští rok budou metodická videa, která pedagogům názorně ukáží, jak kterou pohybovou dovednost provádět, na co si dát pozor a jak to děti nejlépe naučit. Videa budou od září k dispozici na YouTube kanále České obce sokolské. Od září si také budete moct objednat produkty z dilny sokolíka Pepíka. Vybírat můžete reflexní vesty, zápisníky pro pedagogy nebo trička a obléknout tak celou třídu! Celou nabídku najdete zde.

Pokud už jste do projektu zapojení, nezapomeňte se včas přihlásit na další ročník! Pokud ne, přečtete si zde, na co všechno se můžete těšit. Hlaste se na webu sesokolemdozivota.cz/registrace, registrace poběží do konce července 2021.
 

#BeActive Sokol spolu v pohybu 2021

Přihlaste se do #BeActive Sokol spolu v pohybu 23. – 30. 9. 2021. Registrace tohoto projektu, který se snaží propojovat lidi téměř všech věkových kategorií pomocí pohybových aktivit napříč celou Českou republikou, již začala.
Sokol spolu v pohybu bude propojen s Evropským týdnem sportu (EWOS). Významnou součástí tohoto týdne sportu je také #BeActive Night, která připadá na sobotu 25. 9. večer. Pro tento den je připravena výzva na večerní překonání co nejdelší vzdálenosti libovolnou formou jako je například běh, pochod, orientační závod nebo pohádkový les.
Téma letošního ročníku bude zaměřeno na prezentaci disciplín Sokolského odznaku zdatnosti (SOZ) pro žactvo. Další informace naleznete na stránkách https://www.sokol.eu/projekt/sokol-spolu-v-pohybu a přihlásit se můžete pomocí Google formuláře ZDE nejpozději do 25. 6. 2021.

Sokolský odznak zdatnosti (SOZ) - výzva pro cvičitele


SOZ je nový projekt ČOS, jehož cílem bude posuzovat úroveň pohybových schopností a dovedností. Tato výzva je zaměřena na žactvo, pro které jsou zpracovány disciplíny i metodické pokyny k jejich provádění. Zapojit se může kdokoliv nejen z oddílů všestrannosti, ale i ze sportovních oddílů žactva.
Aby mohl být SOZ spuštěn je potřeba vytvořit hodnotící tabulky. Nyní je nejdůležitější naměřit a sesbírat co nejvíce výsledků výkonů v jednotlivých disciplínách. Obracíme se proto na všechny cvičitele a trenéry žactva, aby se do projektu zapojili, a pomohli nám potřebná data nashromáždit!

Pro zapisování výkonů v disciplínách je připraven Google formulář ZDE, další informace jsou ZDE a popis jednotlivých disciplín SOZ je ZDE.

Výběrové řízení na pozici kurátor sbírek / organizační pracovník


Česká obec sokolská vyhlašuje výběrové řízení na pracovníka Oddělení vzdělavatelského odboru ČOS na pozici kurátor sbírek / organizační pracovník Historicko-dokumentačního střediska. Jedná se o zástup za mateřskou dovolenou.
Víte o někom, kdo má rád Sokol, je humanitně zaměřen a hledá práci? Zašlete mu podrobnosti nebo se sami přihlaste!
Podrobnosti výběrového řízení najdete ZDE

Výkaznictví k akcím je na webu ProSokoly dokončeno


Na interním sokolském webu je finálně doprogramováno výkaznictví k akcím. Systém byl několikrát testován metodičkami a upravován dle jejich připomínek. I přesto je možné, že se ve specifických situacích může vyskytnout chyba. V takovém případě prosíme o zaslání chyby - ideálně nahrání videa s touto chybou, aby mohla být odstraněna.  
S případnými dotazy ohledně zápisu akcí do termínové listiny se obracejte na metodičku OV ČOS Barboru Machovou, mail: bmachova@sokol.eu.

Více informace je také uvedeno na stránce https://prosokoly.sokol.eu/zakladani-akci

Jak vyhledávat v sokolském gmailu

Díky sokolskému emailu máte přístup k velkému množství dat, které v Sokole máme. Abyste vždy našli to, co právě potřebujete, připravili jsme pro vás návodné video jak používat vyhledávání. Video má cca 12 minut a připravil ho Martin Krček, který je certifikovaným trenérem od Google. Google je technologickým partnerem České obce sokolské, za což mu velice děkujeme.

Podívejte se na následující video!

Nová kolekce oblečení v sokolském eshopu


Na eshop dorazila nová sada oblečení z kolekce SAM73. Tentokrát jsou to tři dámské sukně - ty opravdu scházely - a dvoje pánské kraťasy. Tak neváhejte a vybavte se na sokolské léto.

Běžte na www.obchodsokol.cz.

Plakátová výzva - vyhrajte trička na letní tábor


Pokud organizujete letní tábor pro děti (ať už příměstský nebo v přírodě) a vytvořili jste k němu plakát, pošlete nám ho. Od našeho partnera SAM73 máme několik sokolských trik, kterými bychom chtěli potěšit právě vás, organizátory sokolských táborů. Jediné, co proto musíte udělat, je poslat nám plakát k vašemu táboru. Pokud ho ještě nemáte, zkuste ho vytvořit.
Před rokem a půl jsme vám představili nový vizuální styl Sokola. Věříme, že za tu dobu jste se s ním už sblížili natolik, že vytvořit plakát s novou tváří Sokola je pro vás hračka. Hodnotit budeme kreativitu, ale také zpracování sokolské identity (logo, písmo, princip duality) a formu provedení. Nezapomeňte, že plakáty se výborně dělají v aplikaci Canva, kde máte všechny prvky vizuálního stylu připraveny k jednoduchému použití.
Své výtvory (PDF soubory, fotky nebo jiné) posílejte nejpozději do neděle 20. 6. na adresu
akaslova@sokol.eu. V úterý 22. 6. zveřejníme 5 nejlepších plakátů, jejichž autory 
odměníme (každého) 8 sokolskými triky.

Získejte výhodně software do svých jednot a žup


Členové České obce sokolské mohou pro svou činnost v oddílech, jednotách či župách získat řadu softwarů nebo IT služeb levněji nebo úplně zdarma. A to díky spolupráci se Sdružením Via, které v České republice koordinuje program TechSoup. Řada jednot už takto zprostředkovaných programů využívá. Vy teď můžete také.

Podrobné informace ZDE

Fotografická soutěž "Sokol v době covidové"


Fotíte rádi? Nebo se Vám, třeba i náhodou, podařilo během uplynulého roku zachytit něco mimořádného? Zapojte se do soutěže, kterou pro rok 2021 vyhlásila komise pro práci s mládeží a seniory při Vzdělavatelském odboru ČOS. Soutěžit můžete hned v několika kategoriích a tématech.

Termín soutěže: 1. května až 30. června 2021, fotografie mohou být i staršího data.
Kategorie, témata a přihlášku najdete ZDE

Posílejte zprávy o vašich akcích 


Dejte nám vědět o všem zajímavém, co se u Vás děje. Rádi informace zveřejníme v časopise Sokol, na webu nebo v Sokolském zpravodaji, který vysílá ČT Sport každou sobotu ráno.
Příspěvky, případně témata na reportáže, posílejte na adresu šéfredaktorky časopisu Sokol Jany Horké, jhorka@sokol.eu. Jana Vám také ráda poradí.

Facebook
Website
Email
 upravte nastavení zasílání nebo odhlaste se z odběru.