Copy
Otevřít ve vašem prohlížeči

Milé sestry, milí bratři, 

zasíláme Vám souhrn důležitých informací a novinek, týkající se organizačních otázek našeho hnutí a aktuálních projektů České obce sokolské. Prosím, věnujte jim náležitou pozornost. 

Komunikační tým ČOS

Stále můžete vyhrát až 15 000 korun pro svůj oddíl


Až do 19. května můžete zaregistrovat svůj oddíl mládeže do soutěže Hýbeme se hezky česky a vyhrát až 15 000 korun. Dosud se registrovalo na 200 sokolských oddílů, ale celkově jich v našem spolku je mnohem více.
Z toho plyne jediné - ŠANCE NA VÝHRU JE OPRAVDU VYSOKÁ. V řadě mikroregionů je přihlášeno málo jednot, v některých dokonce žádné!
Soutěž je navíc výbornou příležitostí k aktivaci vašich členů a opětovnému navázání kontaktu po dlouhé pauze způsobené pandemií. Takže tady padá argument, který často slýcháme „ale my necvičíme“. Nemusíte cvičit. Registrujte se a na podzim vyhrajte peníze pro lepší vybavení vašeho oddílu. Přihlášením se do soutěže zviditelníte nejen váš oddíl, ale i celý Sokol. Ze všech jednot, které nepostoupí, bude vylosováno 10, které dostanou po 5 tisících korunách. Proto neváhejte, jděte na web www.hybemesehezkycesky.cz, vyplňte registraci, což vám zabere asi 3 minuty a pak v červnu hlasujte spolu se svými členy na webu soutěže pro váš oddíl. 
Při vyplňování registrace si dejte záležet i na příběhu, kde popište, na co případnou výhru využijete. Dobrý příběh vás může poslat mezi 3 finalisty, kteří získají nejméně 5 000 korun. Vítěz v každém ze 155 mikroregionálních kol však získá 15 000 korun.
Z jedné T. J. je možno přihlásit více oddílů, může se tak přihlásit například volejbal, všestrannost i házená. Zejména regiony s malou hustotou pokrytí T. J. mají výhodu.

 

Online předplatné časopisu Sokol


ČOS zprovoznila novou stránku casopis.sokol.eu, na které si můžete pohodlně objednat a zaplatit předplatné sokolského čtvrtletníku. Kromě klasického ročního předplatného (tedy čtyř časopisů) si budete moci koupit i jednotlivé výtisky zvlášť. V obou případech získáte také časopis v PDF verzi. Po zaplacení časopisu Vám dorazí na uvedený e-mail link, kde si čtvrtletník budete moci stáhnout. PDF nebude nijak chráněné. Spoléháme na sokolskou poctivost! (Jsme přesvědčeni, že cena 199 Kč za roční předplatné je velmi přátelská). 
 

Nezapomeňte si obnovit roční předplatné


Většina jednot měla předplatné od 06/2020 do 03/2021, tzn. že vám letos v březnu přišlo poslední číslo. Nezapomeňte si proto od června zajistit předplatné nové a to na už zmíněných stránkách casopis.sokol.eu. Jakmile se jednou zaregistrujete, systém vás v budoucnu sám upozorní na blížící se konec předplatného.
 

Hledáme příběh, který si zaslouží pomoc


Stává se již tradicí, že Sokolský běh republiky není jen o běhání a oslavě naší republiky, ale také o pomoci druhým. V roce 2020 jsme společně s vámi pomohli bratru Jaroslavu Šenkovi, kterému v Olomouckém kraji živelná pohroma zničila dům. A protože jsme již zahájili registrace na další ročník závodu, který se bude konat na více než 50 místech nejen České republiky, rozhodli jsme se, že i letos pomůžeme společně některému z bratrů či sester, kteří jsou v situaci, kdy potřebují pomoc.
Pokud kolem sebe máte člověka, rodinu či spolek, který potřebuje finančně podpořit, protože se ocitl v tíživé situaci, ať už kvůli zdraví, vládním restrikcím spojeným s onemocněním covid-19 nebo z jiného důvodu, napište nám o něm. Rádi vybraný příběh společně s běžci Sokolského běhu republiky podpoříme. V rámci registračního formuláře na závod může každý závodník zvolit možnost, zda chce přispět či ne. Pokud ano, vybere částku v rozmezí 50 - 200 Kč, kterou na daný příběh věnuje.
Loni se díky účastníkům Sokolského běhu republiky podařilo vybrat celkem 22 800 Kč. Jako organizátoři jsme tuto částku pak zaokrouhlili na rovných 30 000 Kč. Budeme rádi, když spojíme síly i v letošním roce!
Své návrhy nám posílejte prostřednictvím tohoto formuláře nejpozději do 21. 5. 2021.

Hlasujte pro web sokol.eu v evropské soutěži


Web Sokol.eu byl nominován jako jeden z webů používajících doménu .eu do celoevropské soutěže Web Awards.eu. Vzhledem k povaze našeho spolku jsme byli nominováni do kategorie Leaders, kde je v současnosti 6 přihlášených.
Tým organizace EurId.eu při nominačním pohovoru zaujala rozsáhlost našich aktivit, historie Sokola a doslova je ohromila historie Sletů a záběry či fotografie z nich.
Vítězné týmy mohou získat online podporu na své webové aktivity a kampaně na sociálních sítích a dokonce speciální grafické zpracování domény .eu.
Budeme velice rádi, když si najdete chvíli a jedním klikem dáte hlas sokolskému webu.

 

Spuštěna registrace do projektů MOVE Week a Evropská míle


Aktuálně se můžete registrovat do dvou celoevropských projektů kampaně #NowWeMove koordinovaných Mezinárodní asociací pro sport a kulturu (ISCA). Prvním z těchto projektů je tradiční MOVE Week, který v letošním roce proběhne v termínu od 31. května do 6. června. Své akce do MOVE Weeku můžete registrovat zde. Druhým a novým projektem podporující radost z pohybu je Evropská míle, do které se lze registrovat na tomto odkazu. Do iniciativy Evropské míle se můžete zapojit 5. června v rámci týdne MOVE Week nebo v průběhu měsíce června. Více informací k oběma projektům naleznete na webu prosokoly.sokol.eu.

Zapojte se do Noci sokoloven!
 

Už 7. ročník Noci sokoloven proběhne 25. června 2021. Nebo alespoň v to pevně doufáme. Každopádně jsme se už pustili do organizování tohoto celorepublikového dne s tělocvikem, lidmi, historií a architekturou Sokola – dne se sokoly v sokolovnách.
I letos jsme vymysleli společné téma pro všechny zúčastněné jednoty. Zajímá vás jaké? Navštivte stránky pro organizátory https://prosokoly.sokol.eu/noc-sokoloven

Anebo se rovnou přihlaste pomocí google formuláře: https://1url.cz/@nocsokoloven

#BeActive Sokol spolu v pohybu 2021


Přihlaste se do #BeActive Sokol spolu v pohybu 23. – 30. 9. 2021! Registrace tohoto projektu, který se snaží propojovat lidi téměř všech věkových kategorií pomocí pohybových aktivit napříč celou Českou republikou, již začala.
Sokol spolu v pohybu bude propojen s Evropským týdnem sportu (EWOS). Významnou součástí tohoto týdne sportu je také #BeActive Night, která připadá na sobotu 25. 9. večer. Pro tento den je připravena výzva na večerní překonání co nejdelší vzdálenosti libovolnou formou jako je například běh, pochod, orientační závod nebo pohádkový les.
Téma letošního ročníku bude zaměřeno na prezentaci disciplín Sokolského odznaku zdatnosti (SOZ) pro žactvo. Další informace naleznete na stránkách https://www.sokol.eu/projekt/sokol-spolu-v-pohybu a přihlásit se můžete pomocí Google formuláře zde nejpozději do 25. 6. 2021!

Sokolský inspiromat chystá tipy na tábory


Na konci března jste byli informováni o novém projektu OV ČOS, Sokolském inspiromatu. Postupně byla představena série zajímavých aktivit, které sokolské jednoty realizovali v době omezení činnost, při které by docházelo ke kontaktu mezi lidmi. Jednalo se především o množství stezek s úkoly odlišných nápadů a obtížností. Nyní se zaměříme na sdílení zkušeností a nápadů využitelných při pořádání letních pobytových a příměstských táborů. Budeme velice rádi, když se s námi podělíte především o aktivity, které jste sami vymysleli a zpracovali, nebo o aktivity, které u dětí sklízí opakovaně velký úspěch. 
 

Jarní výzva "Roztančeme jaro se Sokolem" prodloužena do 16. května


Jaro na sebe nechalo letos dlouho čekat, a tak teprve posledních pár dnů můžeme využít příležitosti a užívat si jarního počasí. Z tohoto důvodu byla prodloužena jarní výzva Komise pohybových aktivit s hudbou OV ČOS „Roztančeme jaro se sokolem" do neděle 16. května. Ještě jednou tak vyzýváme sokoly i přátele Sokola, děti, ženy, muže, rodiny, příznivce pohybu, aby se zapojili, do vytvořené krokové variace s mottem: Přidejte se ke "krokovce"! Už nyní dorazilo množství zajímavých videí a věříme, že se jich ještě spousty dočkáme a výsledný videoklip ukáže všem, jak tančí a cvičí sokolové! Podrobné informace ZDE.

Posílejte zprávy o vašich akcích 


Dejte nám vědět o všem zajímavém, co se u Vás děje. Rádi informace zveřejníme v časopise Sokol, na webu nebo v Sokolském zpravodaji, který vysílá ČT Sport každou sobotu ráno.
Příspěvky, případně témata na reportáže, posílejte na adresu šéfredaktorky časopisu Sokol Jany Horké, jhorka@sokol.eu. Jana Vám také ráda poradí.

Facebook
Website
Email
 upravte nastavení zasílání nebo odhlaste se z odběru.